Krótki przegląd trendów na jesieńPropertyDesign.pl - 08-09-2020 13:36


Wrzesień to otwarcie jesiennego sezonu. Wraz z dyrektor kreatywną jednej z popularnych marek wnętrzarskich przyglądamy się wybranym trendom na nadchodzący sezon.

Trendy w oświetleniu, trendy w tkaninach, trendy w aranżacji wnętrz… Dyrektor kreatywna Westwing.pl, Marta Suchodolska, podsumowuje najgorętsze trendy wnętrzarskie na nadchodzącą jesień.

Product trend: lamps

W nadchodzącym sezonie będziemy podziwiać nowy rodzaj kloszy, ozdobionych pionowymi żłobieniami. Najmodniejsze będą te w kolorze palonego brązu lub terakoty. W czołówce trendów dalej utrzymają się białe klosze w kształcie kul, ale ich podstawy i ramiona, na których są zawieszone, przybiorą geometryczne kształty. Ta subtelna zmiana nada im nowy charakter!

Textile trend: teddy

Świat tekstyliów całkowicie opanuje tkanina Teddy! Zawładnie sofami, krzesłami, fotelami. Nawet te meble, które zazwyczaj są pozbawione tapicerki, takie jak taborety czy ławki, dzięki Teddy staną się miękkie i puszyste!

Colour trend: lilac

W tym roku nie żegnamy się z fioletem wraz z nadejściem jesieni. To kolor, który będzie pojawiał się we wnętrzach we wszystkich swoich odcieniach – od bezpiecznych pasteli, takich jak lilak, lawenda, wrzosowy, po mocne i wyraziste: amarant, fuksję, purpurę i indygo.

Deco trend: fall graphics

Modne od jakiegoś czasu linearne, czarno-białe grafiki na jesień wypełnią się kolorem! Będą wyglądały jak przygotowana przez artystę kolorowanka. W dodatku zostaną oprawione w złote ramy, wykonane z odnawialnych surowców, które są odpowiedzią na potrzeby naszych czasów.

Style trend: vintage

W nadchodzących sezonach będziemy obserwować nową modę na przedmioty, które już znamy. To oznacza jedno: powraca styl Vintage w swoim najlepszym wydaniu! Trendy okażą się stylizowane wazony, lustra w antycznych ramach, rzeźbione szkatułki. Będziemy chcieli mieć je wszystkie!

Fashion trend: chic

Tej jesieni wszystkie fashionistki stracą głowę dla… jakości! Wśród dodatków prym będą wiodły skórzane torebki oraz pozłacana biżuteria. Już nie będziemy kupować często, ale dobrze! Takie rzeczy zaprezentują się jak nowe także w kolejnych sezonach.

Kitchen trend: statement

Nadchodzące trendy pokazują, że jesienią będziemy zwracać uwagę nie tylko na to, co jemy, ale także na czym jemy! Sposób serwowania dań stanie się niemal królewski. Złote sztućce, porcelanowa zastawa i wzorzyste podtalerze będą towarzyszami codziennych posiłków, a nie tylko świątecznych.