REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Laureat konkursu „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” odmieni polskie wnętrza?

  • Autor: PAP
  • 14 gru 2017 15:37
Laureat konkursu „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” odmieni polskie wnętrza?
fot. unsplash

Firmy produkujące: synbiotyk w czekoladzie, hybrydowe grzejniki podtynkowe, robot mobilny, a także sieć skuterów elektrycznych i innowacyjna technika diagnostyki jaskry – to laureaci tegorocznej edycji konkursu „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”.

REKLAMA

Nagrody w konkursie przyznawane są w kategoriach, które odpowiadają obszarom inteligentnych specjalizacji, wpisujących się w zapisy Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020 roku. Wśród nich są: biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów, wnętrza przyszłości, przemysł jutra, rozwój oparty na ICT oraz nowoczesne technologie medyczne.

Jak przypomniał w czwartek marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, celem konkursu jest promocja regionalnych małych i średnich przedsiębiorstw, stosujących w tych obszarach innowacyjne rozwiązania. Łączna pula nagród dla laureatów to 120 tys. zł oraz pakiety promocyjne warte 90 tys. zł, umożliwiające udział w wybranej misji gospodarczej lub w wizycie studyjnej oraz promocję firmy w ramach międzynarodowych wystaw Marki Wielkopolski. Na tegoroczną edycję konkursu złożono 24 wnioski w pięciu kategoriach.

Laureatem została m.in. firma 3Thermo, która produkuje hybrydowe grzejniki podtynkowe. Jak tłumaczył prezes firmy Patryk Nowakowski, "wprowadziliśmy ogrzewanie ścienne na zupełnie inne tory". - Do tej pory nie było tak naprawdę takiego elementu, który pozwoliłby w przypadku ogrzewania ściennego wprowadzić urządzenie grzewcze w standardową warstwę zwykłego tynku, czyli tynku o grubości 1-1,5 cm. Do tej pory tego typu elementy były wprowadzane za pomocą wężownicy, w której płynęła woda i to powodowało, że musieliśmy tego typu ogrzewania płaszczyznowe pokrywać bardzo grubą warstwą tynku. My to wszystko zmieniliśmy tworząc coś w rodzaju hybrydowego wymiennika cieplnego, który pozwala z przepływającej wody z centralnego ogrzewania wyciągnąć samą energię cieplną i rozprowadzić ją po powierzchni tynku - tłumaczył.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie