REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Meble akustyczne: nowatorskie rozwiązanie dla branży biurowej

  • Autor: Redakcja PropertyDesign.pl
  • 03 sie 2021 10:47
Meble akustyczne: nowatorskie rozwiązanie dla branży biurowej
Cicha strefa druku. Sekcja wydzielona szafkami typu lockers z zamontowanymi panelami akustycznymi. Dodatkowo kompozycję uzupełniają podwieszone panele ażurowe. Fot. EcoAcoustic
Meble akustyczne: nowatorskie rozwiązanie dla branży biurowej
Meble akustyczne: nowatorskie rozwiązanie dla branży biurowej
Meble akustyczne: nowatorskie rozwiązanie dla branży biurowej
Meble akustyczne: nowatorskie rozwiązanie dla branży biurowej

Czy można w meblach biurowych zintegrować dodatkowe funkcje? Okazuje się, że tak. Bardzo interesujące rozwiązania proponuje krakowska firma EcoAcoustic, posiadająca w ofercie ekologiczne panele akustyczne z recyklingowanego tworzywa PET.

REKLAMA

Podstawowym wyzwaniem dla projektantów otwartych powierzchni biurowych jest… otwarta powierzchnia. Bardzo duża przestrzeń pozbawiona barier, którą trzeba podzielić na jednostki funkcjonalne, jednocześnie jej nie zamykając.

Ponadto należy zmierzyć się z szeregiem problemów związanych z wykonywaniem pracy we wspólnym pomieszczeniu, takich jak przepływ naturalnego światła, akustyka, czy zapewnienie pracownikom prywatności oraz poufności dla rozmów i spotkań. Dodatkowo należy przewidywać naturalne kierunki ewolucji modelu pracy biurowej, albowiem tworzony projekt powinien być funkcjonalny przez dłuższy czas.

W aktualnej rzeczywistości, zredefiniowanej przez pandemię koronawirusa, nową normą stały się hotdesking i praca zdalna, a nowoczesne biura jako miejsca pracy wspólnej mają charakter coraz mniej sformalizowany. Biurka przestały być przypisane do jednego pracownika i przechowywanie rzeczy osobistych w szufladach nie jest już możliwe. Z pomocą przychodzą systemy szafek typu lockers, gdzie każdy może mieć do dyspozycji indywidualną, bezpieczną, zamykaną skrytkę.

Zasoby firmowe przechowywane są jak dawniej, w szafach i regałach. Meble „oderwały się” jednak od ścian i stoją swobodnie w otwartej przestrzeni, pomagając oddzielać od siebie poszczególne strefy funkcjonalne. Nowoczesne meble biurowe muszą więc atrakcyjnie wyglądać z każdej strony.

Czy można w meblach biurowych zintegrować dodatkowe funkcje? Okazuje się, że tak. Bardzo interesujące rozwiązania proponuje krakowska firma EcoAcoustic, posiadająca w ofercie ekologiczne panele akustyczne z recyklingowanego tworzywa PET. Panele te mogą być montowane na frontach plecach i korpusach regałów i szaf. Akustyczne meble bardzo skutecznie pochłaniają dźwięk i jednoczenie idealnie dzielą przestrzeń, a przy tym rozwiązują w firmie problem przechowywania. W nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach takie wielofunkcyjne elementy sprawdzają się doskonale.

Panele EcoAcoustic występują w bardzo szerokiej gamie kolorów, poszerzonej dodatkowo o możliwy do naklejenia na wierzchu kolorowy filc akustyczny. Plecy szaf i regałów wykonane z paneli akustycznych można dodatkowo spersonalizować przy użyciu wstawek w kontrastowych kolorach, zlicowanych lub naklejonych na wierzchu, uzyskując przy tym efekt 3D. Możliwości personalizacji są bardzo duże, dzięki czemu meble można dopasować do każdego projektu wnętrza.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie