REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Monochromatyczny, nie monotonny

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 paź 2017 09:47
Monochromatyczny, nie monotonny
fot. mat. prasowe

Tak uwielbiana przez projektantów wnętrz czerń, długo nie mogła wkraść się w łaski architektów budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Zmiana nadeszła wraz z popularyzacją stylu minimalistycznego, który w połączeniu z ciemną kolorystyką materiałów budowlanych doskonale podkreśla prostotę i elegancję konstrukcji. W efekcie szare, antracytowe i czarne cegły klinkierowe zaczęły coraz częściej pojawiać się na elewacjach apartamentowców czy obiektów użyteczności publicznej.

REKLAMA

Moda na geometryczną, uporządkowaną i monochromatyczną architekturę, której siła tkwi nie tylko w pięknej bryle czy przemyślanej funkcjonalności, ale także najwyższej jakości i trwałości zastosowanych materiałów, to trend z pewnością miły nie tylko dla oka, ale też dla kieszeni inwestora. Zastosowanie ciemnych, trwałych i naturalnych cegieł ceramicznych na elewacji czy w detalu gwarantuje nie tylko spektakularny efekt wizualny, ale pozwala też na wiele lat zapomnieć o kosztownych remontach czy renowacji.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zarówno wśród pracowni architektonicznych, jak i inwestorów indywidualnych, firma Wienerberger poszerza swoją ofertę szarych, antracytowych i czarnych cegieł i dachówek ceramicznych. Jedną z nowości producenta jest cegła klinkierowa Lunaris.

- Lunaris to najnowsza propozycja firmy Wienerberger w portfolio cegieł klinkierowych. Gładka o delikatnym połysku cegła wpisuje się w coraz silniejszy ostatnio trend w budownictwie: funkcjonalną prostotę, naturalność materiałów i stonowaną paletę kolorów. Subtelny połysk sprawia, że jest to produkt stworzony do łączenia z naturalnym drewnem, metalem, szkłem czy betonem architektonicznym - mówi Monika Sikorska, PR Manager Wienerberger.

Cegłę Lunaris wyróżnia „księżycowy” połysk i gładkie lico. Szara, uniwersalna barwa wygląda dobrze w zestawieniach kontrastowych - z bielą, beżem, jasną szarością, czy bardziej monochromatycznych, np. z szarym lub czarnym szkłem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie