REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Niekończące się możliwości

  • Autor: propertydesign.pl
  • 09 kwi 2014 15:42
Niekończące się możliwości
Nova Pro, fot. Sanitec Koło
Niekończące się możliwości
Niekończące się możliwości
Niekończące się możliwości
Niekończące się możliwości

Marka Koło wprowadziła najnowszą serię ceramiki i mebli Nova Pro. Zastępuje ona znane od wielu lat serie ceramiki Nova i Nova Top.

REKLAMA

Przez ponad 20 lat sprzedano 8,7 mln sztuk wyrobów serii Nova i Nova Top, zamontowano je m.in. w ponad 6 tysiącach obiektów użyteczności publicznej oraz milionach łazienek prywatnych. Serie te są liderami rynku inwestycyjnego o czym świadczy m.in. wyposażenie 2500 szkół, 1800 obiektów użyteczności publicznej, 1200 hoteli i pensjonatów oraz 600 placówek służby zdrowia.

Seria Nova Pro to 115 produktów w 5 liniach funkcjonalno-wzorniczych, dopasowanych do wnętrz różnego typu i przeznaczenia. Mogą być wykorzystane do zaaranżowania łazienek znajdujących się zarówno w domach jednorodzinnych, jaki i obiektach użyteczności publicznej. Dotyczy to także pomieszczeń sanitarnych o szczególnych wymaganiach funkcjonalno-higienicznych m.in. w szpitalach, domach opieki czy przedszkolach.

Dwie linie wzornicze produktów Nova Pro – owalna i prostokątna – ułatwiają znalezienie rozwiązania, które idealnie wpisze się do odpowiedniego stylu łazienki. Do wyboru są różne modele umywalek o kilkunastu szerokościach. Niektóre z nich mogą być kompletowane postumentem, półpostumentem, z szafkami podumywalkowymi lub montowane w połączeniu z blatem. Dzięki temu jest szansa na stworzenie aranżacji, która będzie nie tylko doskonała estetycznie, ale pozwoli harmonijnie zagospodarować każdą przestrzeń.
Nova Pro Pico stworzona jest do niewielkiej łazienki. Tutaj będą pasowały najmniejsze umywalki (szer. 36, 45 cm), które w połączeniu z WC wiszącą o długości tylko 48 cm, pomogą zachować maksymalną funkcjonalność łazienki.

Nova Pro Bez Barier odpowiada na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych. Poza produktami o ergonomicznych kształtach i wymiarach podnoszących swobodę ich użytkowania przez osoby o ograniczonej zdolności ruchowej, w linii tej dostępne są również specjalne siedzisko i antybakteryjna deska sedesowa.

Nova Pro Junior, która powstała z myślą o najmłodszych, znakomicie sprawdza się np. w przedszkolach. Niska miska ustępowa stojąca, stelaż podtynkowy Junior z dedykowanym dla dzieci przyciskiem spłukującym, kolorowa deska oraz niewielkie umywalki tworzą przyjazną przestrzeń i pozwalają znacznie łatwiej wejść w „niemal dorosłe” lata.

Dzięki prostym formom, które minimalizują osadzanie się zanieczyszczeń oraz innowacyjnym rozwiązaniom technicznym, utrzymanie czystości w łazience urządzonej produktami Nova Pro nie jest trudne.

Innowacyjna miska wisząca WC Nova Pro typu Rimfree® nie ma wewnętrznego kołnierza. Jest to rozwiązanie, które opracowano z myślą o higienie i utrzymaniu czystości. Brak kołnierza to brak miejsc, gdzie mogą gromadzić się brud i bakterie. Dzięki temu można także ograniczyć stosowanie detergentów i zużycie wody.

Wszystkie miski wiszące Nova Pro są przystosowane do ekonomicznego spłukiwania 4/2 l. Wraz z innowacyjnymi stelażami podtynkowymi Technic GT wyznaczają zupełnie nowy standard na rynku, dając tym samym możliwość znacznego ograniczenia kosztów zużycia wody.

Możliwość wygodnego przechowywania kosmetyków, akcesoriów toaletowych uprzyjemnia korzystanie z łazienki. Ułatwiają to pojemne, dobrze zorganizowane wnętrza szafek podumywalkowych, bocznych i np. wiszących nad umywalką. Dzięki gotowym rozwiązaniom, takim jak moduły do zabudowy stelaża czy panele do umywalki możliwe jest ograniczenie ciężkich robót budowlanych i ilości płytek w łazience do minimum. Meble wykonane są z płyty w kolorze biały połysk i szary jesion. Potwierdzeniem dbałości o detale są wysokiej jakości okucia z systemami soft-close i push to open.

NOVA PRO godnie zastąpi swoje poprzedniczki – pierwszą polską serię ceramiki łazienkowej Koło Nova (1993 r.) oraz Nova Top (1999 r.). Serie te zapoczątkowały rozwój i postęp w tworzeniu przyjaznej przestrzeni łazienkowej, zwróceniu uwagi na jej funkcjonalność i estetykę, na potrzebę projektowania tego typu wnętrz przez architektów.

Sanitec Koło jest  producentem i dystrybutorem wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. W ofercie firmy są wyroby marki Koło i Keramag, m.in.: ceramika i meble łazienkowe, wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe oraz systemy instalacyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie