REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa kolekcja ma niepowtarzalny charakter

  • Autor: propertydesign.pl
  • 25 mar 2014 10:37
Nowa kolekcja ma niepowtarzalny charakter
Nowość w ofercie drewnianych podłóg, fot. Chapel Parket Polska
Nowa kolekcja ma niepowtarzalny charakter

Firma Chapel Parket Polska przygotowała sporo nowości w ofercie drewnianych podłóg. Asortyment dębowych posadzek wzbogacił się m.in. o serię sztorcowych posadzek warstwowych Chapel Abbey, kolekcję szczotkowanych podłóg Chapel Parish, czy niebanalną serię Chapel Convent wykonaną z poprzecznie nacinanego drewna dębowego.

REKLAMA

Oferta firmy została wzbogacona o pięć zupełnie nowych serii podłóg. Rozszerzono także paletę barw dębowych elementów.


Pierwszą z nich jest Chapel Abbey - kolekcja warstwowych posadzek sztorcowych. Elementy z tej serii (każdy ma 70 mm szerokości i 700 mm długości) tworzą na podłodze intrygującą mozaikę.  - Co ciekawe, dawniej podłogi drewniane tego typu były nazywane brukiem, a z uwagi na ich twardość i naturalne ciepło układano je w stajniach. Posadzki Chapel Abbey przypominają w pewnym sensie kostkę brukową. Kolekcja ma niepowtarzalny charakter i nieco surowy wygląd także dzięki wyraźnym słojom drewna, widocznym dzięki poprzecznemu cięciu materiału. Chapel Abbey nawiązuje do bruku sprzed wieków, ale kolekcja tworzona jest w oparciu o nowoczesne metody - mówi Paweł Bekas z firmy Chapel Parket Polska.

Chapel Hermitage, seria elementów nacinanych poprzecznie dostępna w 28 kolorach, to kolejna nowość w asortymencie. Piła taśmowa pozostawia na deskach charakterystyczne nacięcia, które w połączeniu z naturalnymi zróżnicowaniami dębowego drewna tworzą ciekawy rezultat. Można wybrać zarówno materiał lity (deski i klepki o grubości 20 mm), jak i warstwowy In Between dedykowany do montażu na ogrzewaniu podłogowym, do wyboru są deski o grubości 20 mm oraz klepki o grubości 15 lub 20 mm.

Charakterystyczne dla serii Chapel Convent jest to, że elementy są postarzane, a jednocześnie nacinane poprzecznie. Powierzchnia drewna jest skrobana, a mikrofaza na częściach wzdłużnych wykonywana jest ręcznie. Podobnie jak w przypadku serii Chapel Hermitage, kolekcja Chapel Convent jest dostępna w 28 barwach. Do wyboru są deski i klepki wykonane w materiale litym (20 mm grubości) i warstwowym In Between (dostępne grubości materiału:15 i 20 mm).

Kolejna z nowości, szczotkowane podłogi Chapel Parish, to propozycja dla osób ceniących naturalną strukturę drewna. Mocne szczotkowanie powierzchni desek eksponuje bowiem słoje drewna i jego wielowymiarową strukturę. Paleta dostępnych barw obejmuje aż 33 kolory desek i klepek, a inwestor może zamówić podłogę w wersji litej lub warstwowej. Grubość elementów to odpowiednio 20 oraz 15 lub 20 mm.

Odpowiedzią na potrzeby osób zainteresowanych mniejszymi formatami i wyższą selekcją drewna jest zaś Chapel Priory. Deski z tej kolekcji mają 85 mm szerokości, 1150 mm długości oraz 20 mm grubości. Z kolei klepki są dostępne w dwóch grubościach (15 lub 20 mm), ich szerokość wynosi 85 mm, zaś długość - 425 mm. Wszystkie elementy wykonywane są w materiale warstwowym In Between i są dostępne w 8 kolorach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie