Płytki ceramiczne niczym marmur. Sposób na eleganckie wnętrzePropertyDesign.pl - 02-04-2020 11:49


Marmur, od wieków uznawany za kwintesencję elegancji, w stylowy sposób powraca do nowoczesnych mieszkań i domów. Między innymi za sprawą płytek ceramicznych.

Płytki ceramiczne Marmochic Villeroy & Boch to przede wszystkim ponadczasowa elegancja, która wynika z oryginalnej interpretacji marmuru oraz nowoczesnego podejścia do jego możliwości. Projektanci pokazują, jak korzystać z naturalnego bogactwa oraz subtelnej kolorystyki błyszczących i matowych płytek. 

Luksusem naszych czasów są umiar i elegancja, które można uznać za główne cechy płytek ceramicznych z tej kolekcji, która odwzorowuje struktury oraz kolory marmuru i pozwala zachować stylową ciągłość nowoczesnego, europejskiego stylu. Dzięki niej rozwiązania w stylu pałacowym nie kłócą się z minimalizmem.

Do wyboru połysk albo mat. A może jedno i drugie? Gładkie, spokojniejsze ściany oraz podłoga, w której można się przejrzeć. Lub na odwrót – ściany, na których tańczą promienie słoneczne i jednolita tafla podłogi. Klasa, elegancja oraz wytrzymałość.

Kolekcja oferuje szlachetną gamę stonowanych barw – wśród nich esencja bieli, w wersji błyszczącej i matowej; głęboka, perłowa szarość oraz ciemny grafit. Kolory te współgrają z nowoczesnym metalem oraz szkłem – stojąc na straży klasycznych i eleganckich rozwiązań na lata. Wybierane zarówno przez mieszkańców nowoczesnych mieszkań i domów, jak i przez projektantów stylowych przestrzeni użytku publicznego. Marmur wraca też bowiem do przestrzeni publicznej – witając nas w progach stylowych biurowców, galerii handlowych i butików. Piękna podłoga okazuje się tym, co scala i uszlachetnia projekt.

Zróżnicowane formaty, stonowane barwy (Essential white, Dark illusion oraz Deep pearl) wysokie listwy przypodłogowe i tradycyjne listwy wykończeniowe ścian Marmochic, rzadko spotykane w innych kolekcjach, spotykają się z dużym zainteresowaniem osób projektujących spójne przestrzenie eleganckich domów i budynków.

Kolekcja ta z powodzeniem podkreśli nowoczesność łazienki, stylowość garderoby i piękno pracowni, przestrzenność korytarzy oraz klatek schodowych, a nawet zmysłowość salonów spa i domowych sypialni.