×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polska liderem produkcji podłóg drewnianych w Europie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 lip 2018 13:42
Polska liderem produkcji podłóg drewnianych w Europie
fot. mat. prasowe

Podłogi drewniane w Polsce przeżywają swój renesans. Coraz więcej inwestorów decyduje się na taki rodzaj okładziny. Ma to swoje odzwierciedlenie także w produkcji. Jak wynika z czerwcowego raportu FEP (Europejskiej Federacji Przemysłu Pakietowego), Polska jest liderem w produkcji podłóg drewnianych z ponad 19-procentowym udziałem w rynku.

REKLAMA

Od lat na topie utrzymują się podłogi warstwowe. Ich udział w produkcji jest dominujący – stanowi aż 81 proc. – Ten trend nie dziwi nikogo w branży – przemawia za nim kilka faktów: coraz trudniejszy dostęp do cennego surowca, jakim jest drewno, upowszechnienie się technologii ogrzewania podłogowego, a także fabryczne wykończenie, pozwalające na szybszy montaż podłóg. To wszystko sprawia, że podłogi warstwowe pod prawie 10 lat są numerem jeden dla klientów – uważa Robert Elias, doradca techniczno-handlowy marek Uzin i Pallmann.

Do tego trendu dopasować się muszą także pozostali uczestnicy rynku parkietowego – także firmy z branży chemii podłogowej. – Oczywiste jest, że nasze systemowe rozwiązania dopasowujemy do potrzeb wykonawców. Popularność podłóg wielowarstwowych w połączeniu z ciągłym dążeniem do skracania czasu pracy na inwestycji owocuje różnymi ciekawymi produktami, nad którymi stale pracuje nasz dział technologiczny - nadmienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie