REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Prefabrykowane, modułowe dachy szklane - atrakcyjny wygląd oraz prosta i szybka obsługa projektu

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę VELUX Commercial
  • 08 lis 2022 16:58
Prefabrykowane, modułowe dachy szklane - atrakcyjny wygląd oraz prosta i szybka obsługa projektu
Fot. VELUX Commercial
Prefabrykowane, modułowe dachy szklane - atrakcyjny wygląd oraz prosta i szybka obsługa projektu
Prefabrykowane, modułowe dachy szklane - atrakcyjny wygląd oraz prosta i szybka obsługa projektu
Prefabrykowane, modułowe dachy szklane - atrakcyjny wygląd oraz prosta i szybka obsługa projektu

VELUX Commercial oferuje rozwiązania w zakresie oświetlenia dziennego i wentylacji dla budynków przemysłowych, publicznych i komercyjnych: modułowy system szklenia Świetliki modułowe został niedawno dodany do kompleksowego portfolio produktów na polskim rynku. Pierwsze polskie projekty z nowym innowacyjnym rozwiązaniem świetlików zostały już zrealizowane i przekonały wszystkie zaangażowane strony. Zaletą świetlika jest niezawodna jakość, właściwości materiału oraz prefabrykacja elementów, która umożliwia prostą i szybką obsługę we wszystkich fazach procesu budowlanego.

REKLAMA

Świetliki modułowe to wysokiej jakości, a także innowacyjny system świetlików, który wprowadza naturalne światło i świeże powietrze do budynków publicznych i komercyjnych. Koncepcja rozwiązania polega na standaryzowanych modułach, które idealnie łączą się ze sobą tworząc bezszwowy, wodoszczelny system. Poszczególne elementy można łączyć w różnych konfiguracjach świetlików dachowych, takich jak pasma ciągłe lub świetliki dwuspadowe. Zastosowanie znormalizowanego modułu przynosi wiele korzyści, takich jak proste i szybkie planowanie i instalacja.

VELUX Commercial to niezawodna jakość

Całkowita prefabrykacja systemu jest zauważalna na wszystkich etapach procesu. Wszystkie komponenty są produkowane i montowane w tej samej, ściśle kontrolowanej linii produkcyjnej, co oznacza, że mają całkowicie identyczne właściwości i jednolitą jakość. Moduły posiadają oznaczenie CE, są dostarczane z obróbkami blacharskimi właściwymi dla danego projektu, a także charakteryzują się 30-letnią żywotnością (zgodnie z normą EN 17213).

Profile wykonane są z pultrudowanego materiału kompozytowego (80% włókno szklane, 20% poliuretan), co zapewnia szczególnie wysoką stabilność, doskonałą sztywność wymiarową i wytrzymałość profili na zginanie. Przy szybie 2-szybowej cały system wraz z obróbką blacharską osiąga już wartość UW na poziomie 1,4 W/(m2K), którą można poprawić do nawet 0,86 W/(m2K) w zależności od wariantu szyby. Modułowe okna dachowe VELUX posiadają również znaną i powszechną deklarację EPD (Environmental Product Declaration).

Moduły są dostarczane w stanie gotowym do montażu i mogą być szybko i łatwo zmontowane na miejscu za pomocą innowacyjnego systemu montażowego bez konieczności regulacji i obróbki. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić miejsce na placu budowy, ale także czas pracy monterów i dźwigu - dach można uszczelnić w ciągu kilku dni, niezależnie od pogody.

Kluczowe zagadnienia

Świetliki modułowe zostały zaprojektowane wspólnie z biurem architektonicznym Foster + Partners i zostały już z powodzeniem zainstalowane we wszystkich krajach europejskich, takich jak Niemcy, Dania, Francja i Austria - nawet w Polsce istnieją już projekty, w których zastosowano to rozwiązanie wykorzystujące światło dzienne. Nowoczesny system świetlików przekonuje smukłymi belkami i ukrytymi napędami łańcuchowymi, dzięki którym nie ma widocznej różnicy między modułami otwieranymi i stałymi. Eliminuje to przeszkadzające wizualnie elementy i pozwala uzyskać elegancki wygląd. Smukła konstrukcja maksymalizuje ilość światła dziennego wpadającego do budynku i oświetlającego pomieszczenia.

Zintegrowana ochrona przeciwsłoneczna dla przyjemnego klimatu w pomieszczeniach

Światło dzienne, świeże powietrze i zdrowy klimat wewnętrzny są głównymi aspektami w projektowaniu budynków przemysłowych, publicznych i komercyjnych. Ponieważ jednak zbyt duża ekspozycja na światło dzienne powoduje dyskomfort, należy zawczasu podjąć odpowiednie środki. Specjalnie produkowane, dopasowane do potrzeb klienta rolety przeciwsłoneczne mogą służyć do ochrony przed przegrzaniem i olśnieniem. Rolety są utrzymywane w napięciu i gładko przez stabilne mocowanie z cienkiej linki stalowej, filigranowe druty prowadzące pasują do eleganckiego wyglądu systemu. Tkaniny trudnopalne dostępne są w kolorze białym, szarym i czarnym.

Od projektu, poprzez planowanie, aż do montażu - nasz prefabrykowany system modułowy oferuje szereg korzyści dla Twojego projektu budowlanego. Odkryj więcej informacji, szczegółowe filmy o produktach i wgląd w naszą produkcję na naszej stronie internetowej.

Jesteśmy firmą VELUX Commercial

Grupa VELUX od ponad 75 lat wprowadza do domów ludzi światło dzienne i świeże powietrze. Dzięki VELUX Commercial obszar działalności został rozszerzony o rynek przemysłowy, publiczny i komercyjny. Przyjemny i zdrowy klimat wewnętrzny ma kluczowe znaczenie nie tylko we własnych czterech ścianach, ale także w miejscu pracy, w szkołach i we wszystkich obiektach rekreacyjnych. Wystarczająca ilość naturalnego światła i świeże powietrze mają pozytywny wpływ na nasze zdolności poznawcze, procesy biologiczne i postrzeganie pomieszczenia.

Utworzony w tym celu w 2019 roku pion biznesowy VELUX Commercial obejmuje Wasco, Vitral oraz Grupę JET i zatrudnia łącznie prawie 1200 osób w sprzedaży, produkcji i administracji w 13 krajach. Polska placówka znajduje się we Wrześni i stanowi uzupełnienie VELUX Polska w Warszawie. Rozszerzone portfolio produktów obejmuje kopuły świetlików i okna do dachów płaskich, plastikowe świetliki arkadowe, systemy SHEV i systemy szklenia, takie jak nowe rozwiązanie w zakresie światła dziennego Świetliki modułowe.

Czy masz jakiś konkretny projekt? Nie wahaj się z nami skontaktować - znajdziemy idealne rozwiązanie dla Twojego projektu budowlanego i pomożemy Ci w specyfikacji i planowaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!