REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Prologis Park Budapest-Harbor z pierwszą na świecie tego typu innowacją

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 26 sty 2018 12:30
Prologis Park Budapest-Harbor z pierwszą na świecie tego typu innowacją
fot. mat. pras.

Węgierski start-up dostarczy słoneczną energię do stacji ładowania samochodów elektrycznych.

REKLAMA

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych zakończył z sukcesem projekt pilotażowy realizowany z węgierskim start-upem Platio, który dostarcza estetyczne i ergonomiczne systemy odnawialnej energii z wykorzystaniem wykonanych z plastiku pochodzącego z recyklingu bardzo wydajnych paneli słonecznych montowanych w płytach chodnikowych.

Prologis Park Budapest-Harbor jest pierwszym centrum logistycznym na świecie, które na co dzień wykorzystuje to ekologiczne rozwiązanie technologiczne.

Panele słoneczne o łącznej powierzchni 4,7 metrów kwadratowych są zamontowane w chodniku znajdującym się w pobliżu stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie parku. W słoneczne dni system o mocy szczytowej 720 Wp zasili wspomnianą stację zieloną energią; natomiast niezużyta energia zostanie wykorzystana przez pobliski budynek biurowy.

- W Prologis zrównoważony rozwój jest podstawą naszych działań, a nawet więcej – jest wpisany w nasze DNA. Wprowadzamy wiele ekologicznych rozwiązań w naszych magazynach, a z myślą o kolejnych innowacjach skupiamy naszą uwagę na testowaniu technologii przyszłości, takich jak odnawialne źródła energii i rozwiązania oferowane przez Platio. Nasi klienci wiedzą, że współpraca z Prologis może pomóc im w skutecznym i bardziej zrównoważonym prowadzeniu działalności - mówi Laszlo Kemenes, senior vice president and country manager, Prologis na Węgrzech.

Prologis Park Budapest-Harbor znajduje się na południowym krańcu Budapesztu, w dzielnicy 22, po zachodniej stronie Dunaju. Park, składający się z 10 budynków o łącznej powierzchni 132 tysięcy metrów kwadratowych, z możliwością rozbudowy o kolejne 27 tysięcy metrów w przyszłości, ma doskonały dostęp do międzynarodowych tras handlowych przez drogę krajową N6 oraz autostrady M0 i M6.

Prologis Park Budapest-Harbor posiada wyjątkową lokalizację z doskonałym dostępem do transportu publicznego oraz kolei. Oferuje usługi profesjonalnego zarządzania nieruchomościami, posiada tereny rekreacyjne z boiskiem do piłki nożnej i ogródkiem warzywnym oraz oczyszczalnię ścieków.

Z portfolio o powierzchni 688 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych na Węgrzech (stan na 31 grudnia 2017).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie