Przełącz inwestycję na technologię LEDPropertydesign.pl - 09-01-2017 14:00


Według szacunkowych danych oświetlenie w fabrykach to 15 proc. całkowitego zużycia energii elektrycznej, a w obiektach wielkopowierzchniowych — nawet 80 proc. Nic więc dziwnego, że ich właściciele decydują się na modernizację starej instalacji lub, przy projektowaniu nowych budynków, sięgają po energooszczędną technologię LED.

Biorąc pod uwagę wieloletnią eksploatację nieruchomości inwestycja w wymianę starego oświetlenia na LED zwraca się – w zależności od stopnia zaawansowania projektu – w okresie od kilku miesięcy do trzech lat. Diody LED posiadają wysoką skuteczność świetlną (korzystny stosunek strumienia świetlnego - liczonego w lumenach - do potrzebnej do jego uzyskania mocy - liczonej w watach). Przekłada się to na mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną w stosunku do źródeł tradycyjnych i duże oszczędności - nawet do 60 proc. Co równie ważne okres eksploatacji oświetlenia opartego o technologię LED wynosi średnio 40 tys. godzin nieustannego świecenia – zdecydowanie więcej, niż tradycyjnej żarówki czy standardowej świetlówki liniowej. Długi okres użytkowania opraw LED to również niższe koszty konserwacji. Co równie istotne, oprawy LED cechuje łatwa sterowalność – a zastosowanie automatycznych systemów sterowania oświetleniem z wykorzystaniem czujników obecności czy ruchu, optymalizujących zużycie energii, pozwala na dalsze oszczędności zachowując komfort pracy na niezmienionym poziomie.

Odpowiednio dobrane oświetlenie może budować prestiż firmy, wspierać wydajność pracownika czy zmniejszyć liczbę wad produkcyjnych. Innowacyjne technologie redukują ogólne zużycie energii, a długi okres użytkowania gwarantuje niskie koszty konserwacji. Niezależnie od tego, jakiego oświetlenia potrzebujesz – technologia LED to nieskończony zakres możliwości aranżacyjnych i gwarancja oszczędności.