W części sklepów Vistula należących do spółki wprowadzony został tzw. „new shop concept". Celem nowego projektu było stworzenie męskiego charakteru wnętrza. W takim przypadku niezwykle istotną rolę odgrywa odpowiednia kompozycja światła. - Użyte w salonach Vistula rozwiązania materiałowe inspirowane są zarówno elementami technicznymi - surowymi, jak i klasycznymi - klubowymi. Nazywa się to scaleniem przez kontrast. Układ salonu bazuje na wyraźnym podziale przestrzeni na strefy i pokoje, które inspirują i wciągają klienta, dając mu poczucie komfortu i intymności podczas zakupów - mówi Marcin Rydz, dyrektor ds. Inwestycji w Vistula Group. Ważnym elementem budowania nastroju oraz właściwego eksponowania kolekcji jest oświetlenie ledowe GE Lighting - dodaje Marcin Rydz.

W przypadku salonów W.KRUK zastosowano 7 W rozwiązania LED, w miejsce istniejących 50 W żarówek, które były zamontowane w gablotach. - Wcześniejsze oświetlenie prowadziło do nagrzewania się i odkształceń ekspozytorów. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań oświetleniowych, nie tylko osiągnęliśmy bardziej atrakcyjny wygląd gablot, ale także zdecydowanie zmniejszyliśmy emisję ciepła wewnątrz - wyjaśnia Aneta Ciereszko, Regional Country Manager, GE Lighting Poland.

Wymiana oświetlenia na bardziej energooszczędne rozwiązania LED GE Lighting pozwoliła na redukcję zużycia energii nawet o 35 proc., co przełożyło się na zmniejszenie kosztów operacyjnych Vistula Group. Dodatkowo, w związku z faktem, że technologia LED jest rozwiązaniem o wiele trwalszym i bardziej przyjaznym środowisku niż tradycyjne rozwiązania, Grupa Kapitałowa nie będzie musiała wymieniać oświetlenia i płacić za jego serwis przez przynajmniej pięć kolejnych lat.

Vistula Group jest jedną z najbardziej znanych na polskim rynku firm działających w branży odzieżowej i jubilerskiej. Posiada 276 salonów, w tym 79 marki Vistula, 82 W.KRUK, 80 butików Wólczanka oraz 35 Deni Cler.