REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Sposób na nowoczesność. Elewacje ze spieków kwarcowych

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 sty 2018 12:34
Sposób na nowoczesność. Elewacje ze spieków kwarcowych
fot. mat. prasowe
Sposób na nowoczesność. Elewacje ze spieków kwarcowych
Sposób na nowoczesność. Elewacje ze spieków kwarcowych
Sposób na nowoczesność. Elewacje ze spieków kwarcowych
Sposób na nowoczesność. Elewacje ze spieków kwarcowych

Wielkoformatowe płyty elewacyjne, chociaż kojarzą się najczęściej z biurowcami czy wieżowcami, wcale nie są zarezerwowane dla obiektów komercyjnych. Spieki kwarcowe to materiał, za pomocą którego można stworzyć unikalną fasadę i podkreślić nowoczesność budynku.

REKLAMA

Materiał złożony z naturalnych komponentów, wyjątkowo trwały i odporny, do tego lekki, łatwy w montażu i w pełni ekologiczny, a nawet samoczyszczący. Spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam cieszą się coraz większym zainteresowaniem architektów. Wykończone nimi budynki można spotkać już nie tylko w największych metropoliach, lecz także na ulicach polskich miast. Ich parametry techniczne, funkcjonalne i walory estetyczne powodują, że są idealnym materiałem elewacyjnym dla nowoczesnego budownictwa: zarówno dla obiektów komercyjnych, budynków mieszkalnych, jak i prywatnych domów.

Dzięki spiekom kwarcowym Laminam na elewacji można osiągnąć efekt przypominający cement, beton przemysłowy, mokry tynk, stal, drewno, kamień naturalny czy gładką polerowaną powierzchnię. Wśród najchętniej wybieranych dekorów jest linia Blend, czyli płyty inspirowane cementem, linia Calce inspirowana mokrym tynkiem i betonem przemysłowym oraz gładkie wzory z linii Collection – od nieskazitelnej bieli aż po szarości, grafit i intensywną czerń. Płyty Laminam można więc bez problemu dopasować do funkcji danego budynku, a także wpisać go w otaczającą przestrzeń. Co więcej, ten sam wzór spieków można wykorzystać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, tworząc spójną i harmonijną architekturę.

Płyty ze spieków kwarcowych występują w dwóch formatach: 100 x 300 cm (L) oraz 324 x 162 cm (XL). Ich wielkość sprawia, że tworzą na budynku jednolitą powierzchnię, a dzięki temu wyglądają szlachetnie i nowocześnie. Do tego są bardzo cienkie – mierzą od 3,5 do 20 mm. Mimo to są odporne na zarysowania, szoki termiczne oraz promieniowanie UV. Zaawansowane technologie zastosowane w procesie produkcyjnym płyt sprawiają, że materiał bez względu na warunki pogodowe nie zmienia koloru i właściwości, ponadto jest łatwy w utrzymaniu czystości i uniemożliwia pojawienie się porostów czy glonów. Dodatkową zaletą materiału jest odporność na graffiti, która ma duże znaczenie w przypadku stosowania płyt na zewnątrz budynków. Wszystkie te właściwości spieków użytych na elewacjach poparte są 25-letnią gwarancją.

Na spiekach Laminam można dodatkowo zastosować powłokę Hydrotect, dzięki której płyty same się oczyszczają, są antybakteryjne, niwelują nieprzyjemne zapachy, a nawet oczyszczają powietrze. System działania powłoki oparty jest na zasadzie fotokatalizy. Naturalne oczyszczanie inicjuje siła promieniowania słonecznego, a deszcz usuwa resztki zanieczyszczeń. To sprawia, że elewacja jest nie tylko w pełni ekologiczna, lecz także ekonomiczna.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie