REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Sufit bez ograniczeń?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 lis 2017 10:07
Sufit bez ograniczeń?
fot. mat. prasowe

Trendy w wyposażeniu wnętrz zmieniają się dynamicznie. Od kilku lat natomiast, niezmienne pozostaje zamiłowanie architektów do brył monolitycznych, które wymagają jednolitych, gładkich i wyrazistych płaszczyzn. W sukurs przychodzi nowa generacja sufitów Rockfon Mono Acoustic.

REKLAMA

Płyty sprawdzają się zarówno na dużych, jak i mniejszych powierzchniach. Wszędzie tam, gdzie liczy się jednolita płaszczyzna sufitu, bez widocznych łączeń między płytami. To rozwiązanie do budynków usługowych, biurowych, edukacyjnych i obiektów użyteczności publicznej. Wysoka dźwiękochłonność przyczynia się do znacznego obniżenia czasu pogłosu w pomieszczeniach, a przez to zwiększenia zrozumiałości mowy.

- Nasze płyty pomogły stworzyć niepowtarzalny klimat w wielu prestiżowych obiektach w Polsce i zagranicą, m.in. w MMM Corones – muzeum w Dolomitach projektu Zahy Hadid i Petera Irmschera, którzy postawili na wyrafinowane krzywizny w odcieniach szarości. Wpisały się także w projekt Narodowego Centrum Słowa Pisanego, The Word w Wielkiej Brytanii, nowej siedziby duńskiej firmy farmaceutycznej Novo Nordisk oraz galerii Posnania w Poznaniu - mówi Artur Pacyna, menedżer ds. technicznych Rockfon. Dzięki swojej elastyczności Mono sprawdził się także na niezwykle wymagającej specjalnej łukowej konstrukcji sklepienia krzyżowo-żebrowego w toruńskim kościele przy ul. Szubińskiej, a także w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II.

Jego sekret tkwi w dopasowaniu. Architekci decydują się na ten system, ponieważ nie muszą już wybierać pomiędzy funkcjonalnością sufitów i ich niebanalnym wyglądem. Ograniczeniem w projektowaniu sufitu jest wyłącznie fantazja

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie