×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Świeże spojrzenie, czyli przestrzeń w wersji modern

  • Autor: propertydesign.pl
  • 13 maj 2014 13:33
Świeże spojrzenie, czyli przestrzeń w wersji modern
fot. Meble marki NewLook
Świeże spojrzenie, czyli przestrzeń w wersji modern
Świeże spojrzenie, czyli przestrzeń w wersji modern
Świeże spojrzenie, czyli przestrzeń w wersji modern

Prostota, funkcjonalność, rezygnacja z dekoracyjności. Założenia z pozoru nieskomplikowane, jak i cały styl zwany modernizmem. Bo przecież prostota nie może być trudna. Ale czy z równą lekkością przyjdzie nam stworzyć wnętrze nasycone elegancją, dyscypliną projektową i konsekwentną dbałością o detal?

REKLAMA

Modernizm ma już prawie sto lat, ale nadal jest w świetnej formie. Wciąż nazywamy go nowoczesnym i chętnie zapraszamy do naszych wnętrz. Nieustannie podąża z duchem czasu, wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, materiały i stawia na funkcjonalność, w czym zapewne tkwi przyczyna niesłabnącej popularności stylu. Modernizm rezygnuje z upiększeń. To wyposażenie ma być piękne. Pomieszczenie jest zaledwie ascetycznym tłem dla niebanalnych mebli i pozwala im odegrać główną rolę we wnętrzu.

Chcemy być nowocześni. I co dalej?

Efekt prostoty zakłada, że wszystko, co nie służy praktycznym celom, a jest jedynie ozdobą, staje się zbędne. Oznacza to zminimalizowanie ilości sprzętu i dekoracji. Istotne jest także stworzenie wrażenia otwartej, przesyconej światłem przestrzeni. Rozmaite funkcje wnętrza akcentowane są jedynie tkaniną, kolorystyką czy ustawieniem mebli. Dlatego ten styl tak świetnie sprawdza się również w niewielkich salonach. Dzięki starannej aranżacji niewielkie pomieszczenie staje się bardziej przestronne.

Oprócz umiaru w zdobnictwie, w aranżacji nowoczesnego salonu bardzo ważny jest dobór palety barw. Warto postawić na białe, proste, gładkie powierzchnie ścian pozbawione ozdób, cokołów, narożników czy kasetonów. Chcąc przełamać monotonię bieli możemy zdecydować się na dobór dodatków w czerni, czerwieni, fioletach, szarościach, beżach, błękitach lub postawić na zdecydowane detale w kolorze fuksji czy żółtym. Ciepłeświatłododamiękkościascetycznym, surowym wnętrzom. Oświetlając konkretne meble i poszczególne obszary pomieszczenia podkreślimy kształt linii i stworzymy najodpowiedniejszy dla nas klimat do relaksu.

Forma idzie za funkcją

Funkcję dekoracji w modernistycznych wnętrzach przejęły przedmioty użytkowe, które przez swoją designerską formę zostały wzniesione do rangi dzieła sztuki. W nowoczesnej przestrzeni idealnie sprawdzi się sofa modułowa, o ciekawych geometrycznych kształtach. Oryginalna, przypominająca puzzle forma mebli marki NewLook, dzięki ruchomym oparciom i zaskakująco bogatej kolorystyce obić (kolekcja Cube), pozwalają na nieograniczoną zabawę kształtem, przestrzenią i kolorem. Modułowe kolekcje Cube, Hit i Fresh, na które składają się pufy na planie prostokątów i kwadratów, stwarzają tak wiele możliwości wypoczynku i aranżowania wnętrza, jak dużo podpowiada nam wyobraźnia. Dzięki wyważonym proporcjom, starannym wykończeniom i oryginalnej linii mebli styl modern zyskuje nowy, świeży look, dając pretekst do twórczej zabawy sztuką we własnym salonie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie