REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Synergia designu i funkcjonalności

  • Autor: propertydesign.pl
  • 28 mar 2014 09:50
Koncept Chrome, fot. Ravak

Koncept Chrome autorstwa czeskiego studia Nosal Design to kompleksowe rozwiązanie pozwalające na zaaranżowanie łazienki i toalety. Oparty został na harmonijnym połączeniu funkcjonalności i materiałów z interesującym wzornictwem.

REKLAMA

Dopracowany detal w kształcie owalu łączy produkty serii w estetyczną całość. Najszerszy asortyment marki Ravak oferują kabiny i drzwi prysznicowe. Znajdziemy tutaj nie tylko popularne półokrągłe i kwadratowe kabiny prysznicowe, ale również szeroki wybór drzwi prysznicowych oraz kabin prostokątnych. Bogata dostępność rozmiarowa oraz kolorystyka (dostępne kolory: biały, satyna, połysk) umożliwiają dopasowanie produktu do różnego rodzaju wnętrz łazienki.

Zastosowany w kabinach słupek obrotowy z mechanizmem podnoszenia gwarantuje bezproblemowe, otwieranie i zamykanie drzwi. Interesującym uzupełnieniem kabin są nowoczesne brodziki konglomeratowe Galaxy Pro Chrome oraz odpływy liniowe Chrome, które swym charakterem nawiązują do designu serii.

Oryginalny kształt owalu odnajdziemy również w prostokątnej wannie Chrome. Przyjemne pochylenie tylnej części i pionowe ściany czynią wannę niezwykle funkcjonalną. Wanna uzupełniona parawanem nawannowym Chrome zagwarantuje wygodny prysznic. Nowoczesny charakter produktu podkreślony został przez ergonomiczny panel przedni.

Ciekawym uzupełnieniem konceptu są meble łazienkowe i umywalki Chrome. Interesujące wzornictwo oparte zostało na gładkiej powierzchni konglomeratowej umywalki z misą w kształcie owalu. Każdą umywalkę można uzupełnić szafką dostępną w dwóch kolorach. Szafki podumywalkowe z pojemnymi szufladami z cichym domykiem wyróżnia chromowany uchwyt, który nadaje charakter wnętrzu. W serii dostępne są również lustra w trzech rozmiarach oraz słupek boczny. Kolekcję umywalek Chrome uzupełniają dwie umywalki ceramiczne, które łączą tradycyjny materiał z nowoczesnym wzornictwem serii. Z myślą o szafkach ceramicznych powstały dwie szafki podumywalkowe wyróżniające się giętymi, lakierowanymi frontami i chromowanym uchwytem Chrome.

Dopełnieniem serii Chrome są baterie łazienkowe: umywalkowa, bidetowa, wannowa naścienna, prysznicowa naścienna, podtynkowa z przełącznikiem, podtynkowa bez przełącznika, a także bateria kuchenna stojąca. Na uwagę w tym zestawie zasługuje bateria wannowa naścienna, która posiada oryginalne ramię obrotowe do napuszczania wody.

Ten interesujący koncept jest dziełem designera młodego pokolenia Kryštofa Nosála.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie