×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szkło grzewcze Eglas docenione za innowacyjność

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 lis 2019 15:15
Szkło grzewcze Eglas docenione za innowacyjność
Fot. Materiały prasowe

Technologia "ciepłego szkła" opierająca się na wykorzystaniu prądu elektrycznego i niskoemisyjnej powłoki z tlenków metali została wyróżniona tytułem  4Buildings Awards 2019 w kategorii „Innowacje – materiały budowlane”.

REKLAMA

Szkło grzewcze EGLAS firmy Saint-Gobain otrzymało nagrodę 4Buildings Awards 2019 w kategorii „Innowacje – materiały budowlane”. Jury oraz czytelnicy portali Grupy PTWP w plebiscycie, którego celem jest promowanie nowoczesnego budownictwa zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju, docenili rozwiązanie opierające się na wykorzystaniu prądu elektrycznego i niskoemisyjnej powłoki z tlenków metali.

EGLAS Saint-Gobain to szkło gwarantujące komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń bez skraplania się pary na powierzchni szyb i konieczności ich odśnieżania. Technologia „ciepłego szkła” sprawia, że grzejniki stają się niepotrzebne. Opiera się ona na wykorzystaniu prądu elektrycznego oraz powłoki z tlenków metali, którą pokryta jest jedna z jego powierzchni. Szkło pozwala na optymalizację energetyczną budynku, zapewnia niski poziom energii i niewielki ruch powietrza we wnętrzach. Ma przy tym szeroką gamę zastosowań – od drzwi, podłóg i ścian działowych po okna, fasady, przeszklenia i świetliki dachowe, ogrody zimowe i werandy.

Technologia szkła EGLAS Saint-Gobain została ogłoszona laureatem kategorii „Innowacje – materiały budowlane” 4Buildings Awards 2019 15 listopada 2019 roku podczas gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W tej dziedzinie plebiscytu nagradzane są pionierskie rozwiązania, które wnoszą na rynek nową jakość i minimalizują negatywny wpływ budownictwa na środowisko naturalne. 

Galę wręczenia nagród 4Buildings Awards 2019 (15 listopada 2019 r., Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach) poprowadziła dziennikarka telewizyjna, Beata Tadla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie