×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szukając wzoru łazienki przyszłości

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 lut 2017 09:20
  • Aktualizacja: 17 lut 2017 10:14
Szukając wzoru łazienki przyszłości
Wnętrza mieszkaniowe. Projekt łazienka. Fot. PTWP

Jaka będzie łazienka przyszłości i jej użytkownik? Może wcale nie są nam potrzebne rewolucje w tym obszarze domu? O tych kwestiach rozmawiano w trakcie panelu dyskusyjnego „Wnętrza mieszkaniowe. Projekt łazienka” podczas 4 Design Days.

REKLAMA

Dyskusja z udziałem przedstawicieli producentów i handlu poświęcona była tendencjom w rozwoju oferty do przestrzeni łazienek – zarówno prywatnych jak i komercyjnych. Ale to te domowe stanowiły główny obszar zainteresowania rozmówców.

– Łazienka to wisienka na torcie projektu. Jeśli chcę sprawdzić, czy architekt przyłożył się do swojej pracy przy danym obiekcie komercyjnym, zawsze sprawdzam łazienki – mówił Jaume Cassanyer Tosques, Project Manager z Działu Badań i Rozwoju Roca Polska.

Maciej Jaworski z firmy Hewi opowiadał z kolei o znaczeniu rozwiązań do łazienek dostępnych. Zwracał uwagę, że np. w przestrzeni hotelowej jeszcze niedostatecznie zadbano w Polsce o to, by łazienki były dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Jest to tym bardziej odczuwalne, że te są coraz bardziej aktywne życiowo osoby.

Michał Kędzior z firmy Mera oceniał z kolei oczekiwania i preferencje współczesnych klientów salonów łazienkowych. Zwracał uwagę na to, że są oni coraz bardziej wymagający i świadomi swoich potrzeb.

Katarzyna Pardiak-Borowska z firmy Ceramika Paradyż podkreślała znaczenie natury w projektach łazienkowych i że jest to aspekt, który będzie jeszcze ważniejszy przy tworzeniu projektów.

– 2016 rok to był dla nas ważny okres, gdy wprowadziliśmy wiele nowości. Ale w tym roku planujemy kolejne nowości, które będą wyznaczały kierunek rozwoju branży w Polsce – zdradza.

Agnieszka Rygulska-Kmieć z firmy Novellini opowiadała o znaczeniu jakie będzie miało przenikanie się sfer łazienki i sypialni. Podkreślała, że dążenie do komfortu i budowania przestrzeni intymności sprzyjać będzie takiemu budowaniu oferty, która pozwoli łączyć rozdzielone dotąd sfery.

Wtórowała im w tym Katarzyna Tworek z firmy Aurora Technika Świetlna, która opowiedziała m.in. jak wielkie znaczenie dla budowania łazienkowego klimatu i przestrzeni ma oświetlenie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie