Technologie w dobie pandemii: szkło z antywirusową powłokąPropertyDesign.pl - 27-10-2020 15:53


Świat designu bardzo szybko zareagował na pandemię koronawirusa. Już w pierwszym miesiącach koronakryzysu pojawiły się różnorodne projekty, których twórcy mieli pomysły jak radzić sobie w nowej rzeczywistości. Niektóre pozostały w sferze koncepcji, inne - zostają wdrażane na rynek. Wśród nich jest chociażby szkło z powłoką, która pod wpływem promieni UV ma właściwości antywirusoe.

W odpowiedzi na sytuację epidemiologiczną na świecie NSG Group wprowadziło na rynek szkło powlekane transparentną powłoką pirolityczną. Powłoka ta, naturalnie aktywowana przez wystawienie na działanie promieni UV światła dziennego, zapewnia właściwości antymikrobowe i przeciwko wirusom otoczkowym na powierzchni szkła.

Gdy Pilkington SaniTise™ jest wystawiony na działanie naturalnego promieniowania UV, jego działanie antymikrobowe jest znacznie zwiększone w porównaniu ze szkłem niepowlekanym.
Zweryfikowane na podstawie badań przeprowadzonych przez niezależne strony trzecie, szkło Pilkington SaniTise™ zapewni dodatkowe zabezpieczenie dla wszelkich wspólnych/często dotykanych powierzchni, które mają dostęp do naturalnego promieniowania UV. Znajdzie zastosowanie np. na fasadach budynków – jako wewnętrzna powierzchnia szyby zespolonej w dowolnym systemie ścian zewnętrznych w zastosowaniach takich jak szkoły, szpitale, restauracje lub hotele; w transporcie publicznym, takim jak autobusy i pociągi; w zewnętrznych przestrzeniach wspólnych, takich jak wiaty przystankowe i ogrody zoologiczne.

Pilkington SaniTise™ jest dostępny na bieżąco w kilku kolorach i grubościach. Powłoka pirolityczna on-line jest trwała i utrzymuje się przez cały okres użytkowania szkła. Szkło może być hartowane, laminowane, gięte lub zespalane przy użyciu standardowych technik. Pilkington SaniTise™ jest również kompatybilny z komercyjnymi środkami czyszczącymi i jest bardzo odporny na korozję, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.