×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To rozwiązanie zapewni nowy komfort picia kawy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 cze 2014 12:57
To rozwiązanie zapewni nowy komfort picia kawy
fot. Schneider Electric
To rozwiązanie zapewni nowy komfort picia kawy
To rozwiązanie zapewni nowy komfort picia kawy

Kawiarnie to miejsca wyjątkowe. Tu spotkamy się z przyjaciółmi, mamy chwilę relaksu i odpoczynku. Ważna jest nie tylko atmosfera, ale również sam komfort miejsca. Dlatego właściciele obiektów gastronomicznych, jak i architekci projektujący taką przestrzeń powinni pomyśleć nad wdrożeniem rozwiązań umożliwiających sterownie komfortem cieplnym czy oświetleniem.

REKLAMA

Koszty związane z utrzymaniem komfortu cieplnego mogą stanowić do 11% budżetu przeznaczonego na obsługę budynku czy np. lokalu gastronomicznego. W okresie letnim utrzymanie odpowiednio niskiej temperatury przy jednoczesnym wywarzeniu kosztów użytkowania to jeden z głównych elementów wpływających na komfort miejsca i rentowność biznesu. Firma Schneider Electric posiada innowacyjne rozwiązanie SmartStruxure™ Lite, przeznaczone do sterowania i zarządzania komfortem cieplnym, oświetleniem w małych i średnich budynkach oraz instalacjach.

System opiera się na dwóch najpopularniejszych standardach komunikacji bezprzewodowej EnOcean i ZigBee. Bezprzewodowe sterowanie i komunikacja wpływa na szybszą instalację systemu i niskie koszty wdrożenia. Co ważne, dzięki takiemu rozwiązaniu podczas modernizacji lokalu i wdrażania systemu nie ma konieczności zamykania obiektu. Stosowane jeszcze wciąż tradycyjne rozwiązana automatyki budynkowej są zbyt duże dla tak małych powierzchni, jak np. kawiarnia. W przypadku rozwiązania SmartStruxure ™Lite wystarczy jeden sterownik, bramka, serwer webowy i poprawa komfortu danego miejsca odczuwalna jest dla wszystkich użytkowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie