×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Z myślą o skandynawskim wnętrzu. Nowa kolekcja farb

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 maj 2018 10:52
  • Aktualizacja: 30 maj 2018 10:54
Z myślą o skandynawskim wnętrzu. Nowa kolekcja farb
Beckers Designer Collection fot. mat. prasowe

Beckers Designer Collection to najnowsza kolekcja farb, której kolorystyka jest kwintesencją stylu skandynawskiego. Całość opiera się na dobrym designie i na filozofii  polegającej na dążeniu do umiaru. To paleta 25 kolorów, które stanowią bazę dla wyjątkowych, sprzyjających harmonii aranżacji.

REKLAMA

Podstawą stylu skandynawskiego jest prostota, lekkość i funkcjonalność. Istotne są również duża ilość światła i nawiązanie do natury, dzięki którym można uzyskać harmonię we wnętrzu. Właśnie z tą myślą została opracowana paleta kolorów Beckers Designer Collection. Poszczególne części kolekcji: The Art of Harmony, The Art of Enjoying, The Art of Being, The Art of Reflecting oraz The Art of Simple nawiązują do elementów życia: harmonii, radości, sztuki bycia tu i teraz, refleksji oraz prostoty. Piaskowe beże, przytłumione zielenie oraz pastelowe błękity i róże pozwolą stworzyć przestrzeń sprzyjającą wyciszeniu i osiągnięciu wewnętrznego spokoju. Wszystkie odcienie farb stanowią również tło dla zielonych roślin, które są nieodłącznym elementem stylu skandynawskiego i jeszcze bardziej przybliżają nas do świata przyrody.

W najnowszej kolekcji Beckers Designer Collection nie brakuje również mocniejszych kolorów. W stylu skandynawskim dąży się do równowagi, którą można osiągnąć właśnie za pomocą kontrastu. W ciemnych wnętrzach bardzo dobrze prezentują się jasne detale, tworząc zróżnicowany, lecz harmonijny dla oka obraz. Wyraziste barwy, jak np. odcień Midnight z palety The Art of Simple czy Tango z The Art Of Being wystarczy zastosować na mniejszych powierzchniach - malując np. tylko jedną ścianę w danym pokoju, a nie będą one dominujące. Takie rozwiązanie jest również w zgodzie z ideą Lagom, czyli zachowania umiaru, na której opiera się cały styl skandynawski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie