×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

"Architekci muszą odzyskać realną pozycję w społeczeństwie": Dobra architektura kontra zła biurokracja

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 17 lut 2023 15:50
"Architekci muszą odzyskać realną pozycję w społeczeństwie": Dobra architektura kontra zła biurokracja
Cameron Sinclair, założyciel Armory of Harmony

Cameron Sinclair przekonuje, że dobra architektura kosztuje mniej niż zła biurokracja. "Dobra architektura to miejsca które ludzie kochają. A gdy darzą je uczuciem, to również o nie dbają. Sami czynią to środowisko bardziej przyjaznym" - przekonuje założyciel Armory of Harmony.

REKLAMA

- Pracuję głównie tam, gdzie przetoczyła się wojna i na terenach dotkniętych katastrofami naturalnymi. Tu mamy do czynienia z ogromną biurokracją powiązaną z finansowaniem odbudowy. Często rządom i instytucjom  łatwiej jest przekazywać pieniądze z wykorzystaniem rozwiązań szybkich - niekoniecznie dobrze przemyślanych - zauważa Cameron Sinclair, przekonując, że tworzenie dobrej architektury jest mniej kosztowne niż zła biurokracja. 

Założyciel Armory of Harmony postulował również o przywrócenie pozycji architekta w społeczeństwie. - Jako środowisko architektów, potrzebujemy lepszych rzeczników naszych interesów w branży budowlanej, w świecie polityków. Potrzebujemy lepszy protektorów jako branża. A jeśli instytucje i stowarzyszenia  nie potrafią nam tego zapewnić, musimy wykorzystać inne sposoby, by odnaleźć się w tym świecie. 

Architekt prognozował również, że w nadchodzących latach ważnym elementem tworzenia architektury będzie niezależność energetyczna.

- Uważam, że architekci powinni wdrażać w swoich projektach strategie uwzględniające kwestie energetyczne - przekonywał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie