REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Architekci z Widawscy Studio Architektury o projektowaniu biur

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 sty 2016 09:07
Architekci z Widawscy Studio Architektury o projektowaniu biur
Tomasz Widawski i Katarzyna Widawska

Ostatnia dekada to wysyp ciekawych pod względem designu biur. O tym jak się zmieniło w Polsce myślenie o projektowaniu powierzchni biurowych mówi Katarzyna Widawska i Tomasz Widawski z Widawscy Studio Architektury.

REKLAMA

- Dobrze zaprojektowana przestrzeń biurowa sprzyja większej efektywności, a jednocześnie zwiększa komfort pracy oraz związek pracownika z firmą. To ogromna wartość dodana, która choć sukcesywnie zwiększa swoją popularność wśród pracodawców, to w większości uważana jest jeszcze za element drugorzędny - twierdzi Katarzyna Widawska.

Architekt zauważa, że jednocześnie rośnie świadomość dotycząca wizerunku firmy. - To ten aspekt wydaje się głównym motorem napędzającym chęć spójnego zaprojektowania przestrzeni firmy, a co za tym idzie również przestrzeni pracy. Taka sytuacja jest wykorzystywana przez doświadczonych architektów, którzy maja możliwość zaproponowania odpowiednich rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta i jego pracowników - nadmienia Tomasz Widawski.

Zdaniem Katarzyny Widawskiej, w ostatnich latach indywidualny projekt wnętrza siedziby firmy stał się elementem niezbędnym. Jak zauważa, nie ogranicza się on już tylko do doboru mebli czy kolorystki ścian zawartej w projekcie budowlanym, ale określa każdy nawet najmniejszy detal. - Wnętrze firmy musi być funkcjonalne, ergonomiczne, ale przede wszystkim spójne, nie tylko pod względem wizualnym, ale również w kontekście branży i wizerunku marketingowego - podkreśla architekt.

W opinii architektów, taki kierunek zdecydowanie poprawił jakość dzisiejszych przestrzeni biurowych, a te najlepsze niczym nie odbiegają od najwyższych zachodnich standardów. - Na pochwałę zasługuje również dobry design wspierany przez świadomych producentów i dystrybutorów mebli biurowych. To oni, poprzez wprowadzanie innowacyjnych i ergonomicznych rozwiązań, mają również swój udział w poprawie jakości i komfortu pracy. Organizują również szereg szkoleń dla architektów i projektantów wnętrz, gdzie przedstawiane są najnowsze pomysły, trendy i rozwiązania - zauważają architekci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie