REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Bartosz Trzop: Design biura magnesem dla potencjalnych pracowników

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 paź 2017 09:00

Wygląd biura jest bardzo istotny w procesie rekrutacji. Według badań prowadzonych w Stanach Zjednoczonych, design miejsca pracy i jego lokalizacja znajdują się na trzecim miejscu wśród czynników decydujących o podjęciu nowej pracy - mówi Bartosz Trzop z pracowni Trzop Architekci.

REKLAMA

Bardzo ważnym elementem biura okazuje się lobby. - Już w lobby można poczuć klimat, wyczuć czego można się spodziewać po firmie, jak się w niej będzie pracowało. Ale nie tylko lobby ma znaczenie. Dobrze jeśli salki rekrutacyjne znajdują się w głębi biura. Wtedy pracownik, może przejść przez biuro i zobaczyć, jaka jest atmosfera, jak są tworzone miejsca pracy oraz jakie są strefy dodatkowe w biurze - mówi Bartosz Trzop.

Jak podkreśla ekspert, biuro i jego wystrój powinien być kształtowany w zależności od profilu firmy. - Inaczej jest w agencji reklamowej, inaczej w banku, a jeszcze inaczej w kancelarii prawnej - podkreśla.

Zdaniem Bartosza Trzopa, ze względu na młode pokolenie, które wchodzi na rynek pracy, biuro powinno oferować też funkcje dodatkowe, o których kilka lat temu jeszcze nikt nie słyszał, np. miejsca sprzyjające kreacji, nieformalne miejsca spotkań z oryginalnymi, miękkimi meblami, które jednocześnie poprawiają akustykę w przestrzeni. - Do tego budki do rozmów czy innego typu funkcje jak choćby "gameroom" w firmach informatycznych - podsumowuje Bartosz Trzop.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie