Czarny PR w branży projektowania wnętrz?Archiconnect.pl - 13-04-2016 11:39


Jak nie dać się zniszczyć w sieci i jak budować swoją markę - mówi Katarzyna Korus, założycielka pracowni Katarzyna Korus Interiors mówi o tym,

Czy w zawodzie projektanta, podobnie jak w show biznesie, nie liczy się, że mówią źle? Oby mówili?

W zawodzie projektanta niestety nie do końca tak to funkcjonuje... Ważne są pozytywne opinie klientów oraz polecenia. Taka reklama najlepiej się sprawdza i buduje zaufanie już na samym początku współpracy. Zaufanie i pozytywne relacje są niezbędne do długofalowej współpracy z klientem oraz podejmowaniu wielu decyzji dotyczących stylizacji, wydatków oraz efektu końcowego. Pracując z klientem przez pół roku, rok lub dłużej, bardzo ułatwia to pracę oraz jest warunkiem jej podjęcia. Tzw. dobrą opinię buduje się latami i wykonując wiele zleceń, natomiast czasami starczy jedno nieprzychylne zdanie aby to wszystko zniweczyć, dlatego to taka cienka linia.

Internet to świetne miejsce na czarny PR...

Internet jest dziś największym źródłem wiedzy dla każdej branży, także dla kogoś, kto chce rozpocząć remont lub budowę. Często klienci znajdują kogoś z mojej branży taką właśnie drogą. Mam szczęście do ludzi, tak mogę stwierdzić po 20 latach mojej pracy i mam wiele pozytywnych zwrotnych informacji co na pewno cieszy i daje wiele energii do działania. Praca projektanta, moim zdaniem polega na realizowaniu spójnej wizji klienta oraz architekta wnętrz. Ważnym elementem końcowego sukcesu jest dialog dwóch stron i rozmowa o swoich oczekiwaniach i ograniczeniach ale także zaufanie do architekta to od strony klienta. Natomiast po stronie projektanta ważnym jest rzetelne i profesjonalne wykonanie zlecenia. Tak jak w każdym związku „do tanga trzeba dwojga”. Najfajniejsze jest chyba to kiedy klient do nas wraca przy kolejnym zleceniu. Jest to werbalny dowód na udaną współpracę.

Pochodzi Pani z artystycznej rodziny. Czy można łączyć zawód projektanta z artyzmem?

Projektowanie jest dla mnie rzemiosłem, które oprócz tego, że ma być estetyczne, piękne, niestandardowe, intrygujące, musi spełniać pewne określone założenia funkcjonalności i ergonomii, powinno być sztuką użytkową. W malowaniu obrazów natomiast można bardziej mieć „głowę w chmurach” myśląc o formie obrazu jego przekazie, natomiast nieuniknione to posiadać pewien własny wypracowany warsztat.

Więcej na Archiconnect.pl.