Czym jest projektowanie? To obserwacja i odkrywanie potrzebPropertyDesign.pl - 25-01-2017 12:00


Andreas Houg i Tom Schoenherr, założyciele studia projektowego Phoenix Design, mówią o tym, jak wygląda w ich przypadku proces projektowania i na jakie aspekty zwracają uwagę podczas twórczego działania.

- Wszystko zaczyna się od fazy analitycznej, po której następuje proces twórczy, a następnie intuicyjne znajdowanie formy. Główna część pracy zawsze polega na obserwacji i wykrywaniu potrzeb - takie podejście do projektowania produktu mają Andreas Houg i Tom Schoenherr, założyciele studia projektowego Phoenix Design.

- W rzeczywistości produkt końcowy zwykle nie przypomina pierwotnego zarysu. Podczas projektowania masz szansę wypróbować różne warianty i czasem możesz zostać zaskoczony tym, co stwierdzisz. Jest to kluczowe dla procesu twórczego - zdradzają.

Znani projektanci zdradzają też, że lubią pracować z modelami styropianowymi ponieważ umożliwiają znaczny stopień abstrakcji.

- Takie podejście pomaga nam pamiętać o naszym ogólnym celu. Niektóre rzeczy po prostu nie są możliwe na papierze - mówią.