×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Damian Hołownia: Architektura poprawia jakość życia

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 lut 2016 14:45
  • Aktualizacja: 04 lut 2016 14:47
Damian Hołownia: Architektura poprawia jakość życia
Damian Hołownia z H+ Architektura

Coraz więcej ludzi ma świadomość, że estetyczna, przyjazna i funkcjonalna architektura wpływa na jakość życia oraz że warto zaangażować architekta w jej planowanie – twierdzi Damian Hołownia z H+ Architektura.

REKLAMA

Takie myślenie pojawia się zarówno w projektowaniu obiektów komercyjnych, jak i domów jednorodzinnych. - Często rozwiązania katalogowe są niewystarczające dla wymagającego i świadomego inwestora. Pragnie on stworzyć coś na wzór garnituru na miarę – podkreśla Damian Hołownia.

Jak nadmienia architekt, bywają inwestorzy, którzy potrafią dostrzec różnicę między przestrzenią zaprojektowaną i zaplanowaną, a tworzącą się chaotycznie lub tworzoną bez przemyślenia potrzeb użytkownika.

- W przestrzeni przemyślanej użytkownik czuje się - często nieświadomie – lepiej, zachowuje się i porusza intuicyjnie, a co najważniejsze sprawnie. Świadomość przestrzeni może wynikać z tego, ze oglądamy coraz więcej dobrej architektury, albo z pewnego etapu dojrzewania społeczeństwa po okresie przebywania w PRL-owskim obozie i architektury narzucanej z góry. Może to być kolejny etap poszukiwania piękna – twierdzi Hołownia i dodaje, że nie oznacza to, że w tzw. architekturze tła w Polsce jest dobrze, tylko to, że dzieje się lepiej. - Wciąż większość realizacji znacząco odbiega od mojego subiektywnego ideału – nadmienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie