×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Daniel Libeskind: Miasto jest dla wszystkich, nie dla wybrańców

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 sie 2018 09:02
Daniel Libeskind: Miasto jest dla wszystkich, nie dla wybrańców
Daniel Libeskind

Daniel Libeskind, światowej sławy architekt i autor m.in. projektu Złota 44 w Warszawie, 31 lipca odbierał wyjątkową Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy w Zamku Królewskim. Z tej okazji Propertydesign.pl zadało architektowi kilka pytań dotyczących przyszłości polskich miast i sposobu kształtowania rodzimej architektury.

REKLAMA

- Polska posiada fantastyczną architekturę. Jesteśmy w Warszawie, w mieście odbudowanym po katastroficznych zniszczeniach i moim zdaniem Polska zmierza w bardzo dobrym kierunku, pełnym nowoczesnej technologii oraz w zgodzie z ideą, że miasto powinno służyć mieszkańcom i ich kreatywności. I to jest przyszłość XXI wieku - śmiało mówi Daniel Libeskind

Według światowej sławy architekta, polskie miasta zmieniają się bardzo dynamicznie. - Musimy być jednak ostrożni, aby projekty spekulacyjne nie zdominowały naszych miast tylko po to, aby zarobić pieniądze. Musimy naprawdę dbać o miasta, ich kulturę i tożsamość - dla ich mieszkańców. Miasto musi się sprawdzić w każdym aspekcie ich życia. Miasto jest dla wszystkich, nie dla wybrańców - mówi Libeskind. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie