Dobrze zaprojektowane biuro, czyli jakie?archiconnect.pl - 01-06-2016 12:08


To przestrzeń, która mocno identyfikuje się z charakterem firmy, odpowiada temu co chce ona zakomunikować klientowi, często stosując rozwiązania nietypowe i nowatorskie - zgodnie twierdzą Weronika Kiersztejn, Katarzyna Sąsiadek i Józek Madej z kolektywu projektowego Musk.

Co to znaczy dobrze zaprojektowane biuro?

Kiedy mamy do czynienia z wnętrzami biurowymi nie skłaniamy się ku gotowym rozwiązaniom czy prostym receptom na projekt. Każdy taki temat jest indywidualny i nie da się do niego podejść schematycznie. Dodatkowo, wnętrza biurowe rządzą się innymi prawami niż wnętrza mieszkań prywatnych. Zwraca się uwagę na aspekty takie jak: wizerunek firmy, jej strukturę, system pracy, ilość użytkowników czy mniej formalne przyzwyczajenia pracowników. Podsumowując: dobrze zaprojektowane biuro to przestrzeń, która mocno identyfikuje się z charakterem firmy, odpowiada temu co chce ona zakomunikować klientowi, często stosując rozwiązania nietypowe i nowatorskie. Wnętrza biurowe powinny mieć ludzki charakter, a co za tym idzie budować zadowolenie i efektywność pracowników.

Jakie wymagania mają właściciele dzisiejszych biur?

Wymagania właścicieli biur nie różnią się bardziej od wymagań innych klientów. Każdy chciałby uzyskać jak najlepszą przestrzeń przy jak najniższych kosztach jej realizacji. Nie obrażamy się na takie podejście (co zresztą widać w naszych projektach) i charakteru wnętrz poszukujemy przez niestandardowe rozwiązania, które mogą zastąpić wykorzystanie drogich materiałów wykończeniowych. Ważnym aspektem jest trwałość i mobilność przyjętych rozwiązań. Firmy – zwłaszcza przy dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku – również ewoluują, zmieniają profil i swoją strukturę. Projektowana przestrzeń musi przewidzieć te zmiany i być przemyślana o kilka kroków do przodu, dając możliwości jej wielowymiarowej adaptacji.

Przeczytaj więcej: Biuro – wnętrze, które musi być dobrze zaprojektowane