×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

FDD 2018: Katarzyna Kraszewska o stereotypach kobiet w świecie designu i architektury

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 lis 2018 13:00
FDD 2018: Katarzyna Kraszewska o stereotypach kobiet w świecie designu i architektury
Katarzyna Kraszewska, projektant wnętrz, fot. PTWP

Historia polskiego wzornictwa to także historia kobiet – utalentowanych, zaangażowanych i pełnych pasji. O wzór do naśladowania w świecie architektury i designu oraz o wyzwania, jakie stoją przed kobietami w tej branży zapytaliśmy Katarzynę Kraszewską, projektantkę wnętrz, która 6 grudnia będzie prelegentką Forum Dobrego Designu.

REKLAMA

- Moją inspiracją ostatnimi czasy jest Barbara Hulanicki, która stworzyła tzw. Bibę, awangardę w latach 60-tych XX wieku. Obecnie projektuje domy na Florydzie. To bardzo dobry wzór dla takich osób, jak ja - mówi Katarzyna Kraszewska. 

Jak podkreśla, problemy związane z płcią nie omijają świata architektury. - Kobiety architektury i designu muszą się mierzyć z problemem stereotypów: z tym, że kobieta nie jest tak twarda i skuteczna jak mężczyzna oraz nie jest tak sfokusowana na cele. Jest to nieprawda. Kobieta może być silna, ale też delikatna, a domowa mama może być również skuteczną bizneswoman. Obalanie stereotypów i pokazanie, że jesteśmy multifunkcjonalne to największe wyzwania, z jakimi musimy się zmierzyć. Wszystko jest w naszych głowach, jesteśmy w stanie zrobić bardzo dużo - mówi Katarzyna Kraszewska.

6 grudnia w trakcie Forum Dobrego Designu Katarzyna Kraszewska weźmie udział w sesji tematycznej "Kobiety w designie".

Wstęp wolny. Rejestracja: www.forumdd.pl

Forum Dobrego Designu - jedno z największych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce designu! To już szósta edycja spotkania dla architektów, projektantów, producentów i dystrybutorów wyposażenia oraz wszystkich, którzy kochają dobry design. Już dziś warto zarezerwować ten dzień! Zapraszamy do rejestracji: www.forumdd.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie