×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Gdzie producenci szukają młodych projektantów

  • Autor: PropertyDesign.pl / AK
  • 22 sie 2016 12:54
Gdzie producenci szukają młodych projektantów
Anna Pawlak, dyrektor ds. produktu w firmie Deante

Początkujących projektantów cechuje odwaga – nie boją się niekonwencjonalnych rozwiązań estetycznych i funkcjonalnych. Poza tym świeże spojrzenie idzie w parze z otwartością i elastycznością - uważa Anna Pawlak, dyrektor ds. produktu w firmie Deante, która specjalizuje się w produkcji wyposażenia łazienek.

REKLAMA

Deante od lat efektywnie współpracuje z młodymi twórcami. Jednym z ostatnich przykładów takiej owocnej kooperacji są wyróżnianie w plebiscytach wzornictwa produkty, które powstały przy współpracy z Małgorzatą Płoskońską - absolwentką ASP w Łodzi. Małgorzata Płoskońska była jednym z prelegentów tegorocznego 4 Design Days

- Za współpracą z młodymi twórcami przemawia kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim początkujących projektantów cechuje odwaga – nie boją się niekonwencjonalnych rozwiązań estetycznych i funkcjonalnych. Poza tym świeże spojrzenie idzie w parze z otwartością i elastycznością. Nauczeni doświadczeniem wiemy, że dobre produkty są wynikiem dialogu pomiędzy twórcą i producentem. Dzięki współpracy z młodymi projektantami nie tylko zyskujemy ciekawe kolekcje, ale też mamy szansę promować polskie talenty - uważa Anna Pawlak.

Gdzie producenci szukają młodych twórców, którzy pomogą im w rozwoju portfolio? Przedstawicielka Deante zdradza, że jedną z głównych dróg są konkursy skierowane do studentów i absolwentów uczelni artystycznych i technicznych z całej Polski. Ważne jest też, by firma włączała się w wydarzenia promujące wzornictwo i będące szansą dla nieznanych jeszcze twórców na pokazanie się i spotkanie z przedstawicielami firm. 

- Tego typu projekty pozwalają na wymianę doświadczeń, nawiązanie nowych kontaktów, a także stanowią zachętę do współpracy młodych osób z firmami. Poza wszystkimi wymienionymi działaniami, jesteśmy otwarci na współpracę z uczelnianymi biurami karier - dodaje Anna Pawlak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie