REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Ivan Blasi: Jakość polskiej architektury jest bardzo dobra

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 lut 2018 09:00

Trzecia edycja konkursu Property Design Awards 2018 trwa w najlepsze. To aż 50 nominowanych obiektów, wnętrz i przestrzeni w 10 kategoriach. Ivan Blasi, koordynator międzynarodowego konkursu architektonicznego im. Miesa van der Rohe, jest jednym z członków Jury konkursu Property Design Awards 2018. Po burzliwych obradach zdradził nam, jak ocenia polską architekturę.

REKLAMA

- Wiedzę o polskiej architekturze czerpię głównie dzięki organizacji Nagrody im. Miesa van der Rohe. Od kiedy Polska zaczęła brać udział w konkursie, obserwujemy zmiany, jakie zachodzą w polskiej architekturze, która – wraz z polskimi architektami - staje się coraz bardziej popularna. Jakość polskiej architektury jest bardzo dobra - mówi Ivan Blasi.

Podkreśla, że wielu ekspertów to dostrzega. Dzięki publicznym konkursom, architekci mogą zdobyć sławę i pokazać się światu. - W konkursie Miesa van der Rohe biorą udział projekty z całej Europy, również z Polski. Wśród zwycięzców naszego konkursu znajdują się również projekty z waszego kraju. W 2015 roku zwyciężył projekt szczecińskiej Filharmonii, zaś w 2017 roku jednym z finalistów było dzieło kolaboracji polskich architektów z artystami – Muzeum Katyńskie zlokalizowane w warszawskiej Cytadeli. W konkursach nie chodzi tylko i wyłącznie o nagrody, ale również o zwiększanie świadomości związanej z jakością architektury zarówno w polskich miastach, jak i na wsiach - podsumowuje.

Poznaj nominacje i oddaj głos

Uroczysta Gala wręczenia nagród Property Design Awards 2018 odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i będzie towarzyszyć III edycji 4 Design Days.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie