Jak zaprojektować komfortowy open space?Propertydesign.pl - 01-12-2016 13:10


Open space nadal ma się dobrze w polskich biurach. Jak wykreować przestrzeń open space, aby spełniała oczekiwania większości pracujących na różnych stanowiskach i w różnych działach? Podpowiada Zuzanna Mikołajczyk z Mikomax Smart Office.

- Open space to obecnie najpopularniejszy model aranżacji przestrzeni biurowej na polskim rynku. Aby zapewnić pracownikom komfort i stworzyć warunku sprzyjające efektywnemu wykonywaniu obowiązków pracodawcy nie muszą z niego rezygnować - uważa Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. handlu i marketingu, członek zarządu Mikomax Smart Office.

Co może być dobrym rozwiązaniem? - Wprowadzenie do istniejącej przestrzeni modułów dedykowanych konkretnym aktywnościom – np. kabin do rozmów telefonicznych albo mebli tapicerowanych z podwyższonymi plecami i ściankami bocznymi, które zapewniają prywatność i komfort akustyczny. Taka strategia pozwala na rezygnację z kosztownych remontów i stawiania ścian działowych. W przypadku zmian w organizacji, modyfikacja aranżacji z wykorzystaniem tego typu systemów, także nie sprawi problemów – wystarczy przestawienie kabin czy kanap – podkreśla Mikołajczyk.