REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Jak zwiększyć atrakcyjność biurowców starszej generacji?

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 lis 2017 12:02

Dziś budynek biurowy musi być "elastyczny", wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom najemców i ich gości. O tym, co stanowi o jego atrakcyjności i jak przedłużyć życie starszych biurowców mówi Tomasz Spalik, dyrektor ds. rozwoju Tétris.

REKLAMA

- Jest wiele elementów, które mogą spowodować, że dany budynek stanie się atrakcyjniejszy dla najemców, np. poprzez zastosowanie nowych mebli w recepcji, wprowadzenie "mini chillout roomu", czy innych rozwiązań wolno stojących, które można wprowadzić na szybko i spowodować, że atrakcyjność miejsca pracy wzrośnie - mówi Tomasz Spalik, dyrektor ds. rozwoju biznesu Tétris.

Jak zaznacza, starsze budynki mają głównie problem z dostosowaniem elementów technicznych do obowiązujących przepisów, co wiąże się ze znacznymi kosztami. W przypadku młodszych obiektów,  aby podnieść ich atrakcyjność można postawić na nowatorskie rozwiązania, które, jak podkreśla Tomasz Spalik, są dziś nieograniczone.

- Nie można zapomnieć, że dziś klient jest coraz bardziej świadomy tego, co dane budynki mogą zaoferować. Najczęściej to nie jest jego pierwsze biuro, w związku z czym świadomość dostępnych materiałów i rozwiązań jest coraz większa. Klient zwraca uwagę czy dany obiekt posiada certyfikaty takie jak BREAM czy LEED, a rozwiązania typu carsharing, parkingi dla rowerów, dostępność rowerów elektrycznych, to obecnie minimum, które budynek musi zaoferować,a by być atrakcyjnym na rynku - mówi Tomasz Spalik.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie