Klaudia Gołaszczyk z nagrodą Best Polish Designer under 30 w konkursie Dobry Design 2022!PropertyDesign.pl - 29-01-2022 11:48


Chciałam podwyższyć jakość życia pacjentów ze sztucznym sercem. W tym momencie noszą sterowniki w niewygodnych torbach, które narażone są na różne urazy. Nie żyje się z tym wygodnie - wyjaśnia Klaudia Gołaszczyk, projektantka sterownika pompy wspomagania serca, RELIGA HEART, zdobywczyni tytułu Best Polish Designer under 30 w plebiscycie Dobry Design 2022.

Nagroda Dobry Design 2022 w kategorii Best Polish Designer under 30 powędrowała do  Klaudii Gołaszczyk, absolwentki ASP w Katowicach, która otrzymała ją za wyjątkowy projekt sterownika pompy wspomagania serca, RELIGA HEART.

- Myślę, że tak duże wyróżnienie,  ta wygrana na pewno dodają skrzydeł i utwierdzają w przekonaniu, że ktoś rzeczywiście docenia moją pracę i mój dorobek artystyczny - mówi zdobywczyni tytułu Dobry Design 2022 Best Polish Designer under 30. - Rok, dwa lata temu nie przypuszczałabym, że taki zaszczyt mnie spotka - dodaje.

- Sterownik profesora Zbigniewa Religi to był mój projekt domowy, magisterski. Współpracowałam z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Pracowaliśmy nad tym projektem wspólnie. Chodziło w nim o to, żeby podwyższyć jakość życia pacjentów ze sztucznym sercem. W tym momencie pacjenci noszą sterowniki w niewygodnych torbach, które narażone są na różne urazy. nie żyje się z tym wygodnie. Ten projekt miał poprawić jakość życia tych pacjentów ze sztucznym sercem - wyjaśnia Klaudia Gołaszczyk. 

Młoda projektantka nie boi się wyzwań projektowych i chętnie podejmie się projektu z każdej branży. 

- Każde wyzwanie projektowe jest fajne. Tak jak pokazuje to moje portfolio, fajne jest dla mnie zaprojektowanie sterownika sztucznego serca, jak i projektowanie biżuterii. Czuję się dosyć pewnie i elastycznie w każdej branży. Każde wyzwanie projektowe będzie dla mnie bardzo ciekawe - przekonuje.