REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Marcelin Matusiak, GfK Polonia: redecoring nowym trendem zakupowym w Polsce

  • Autor: DobrzeMieszkaj.pl
  • 14 gru 2017 11:02

O redecoringu jako nowym zjawisku zauważanym przez obserwatorów rynku wyposażenia wnętrz w Polsce mówił w trakcie Forum Dobrego Designu Marcelin Matusiak, przedstawiciel GfK Polonia, ekspert ds. badań konsumenckich.
 


REKLAMA

- Redecoring to zupełnie nowe zjawisko, które obserwujemy w procesach decyzyjnych klientów i na rynku - wyjaśnia Marcelin Matusiak z GfK Polonia. - Polega on na tym, że proces urządzania czy remontowania pomieszczeń czy mieszkań nigdy się nie kończy. Ludzie ciągle coś poprawiają, zmieniają, dążą do doskonałości, próbują ulepszać przestrzeń, która jest wokół nich pod wpływem impulsu lub trendów, które obserwują. To wchodzenie w permanentne udoskonalanie i poprawianie naszych mieszkań, przestrzeni życiowej i komfortu. 

Innym zauważalnym trendem jest to, że ludzie zaczynają doceniać dodatki, materiały, faktury, struktury, że nie tylko kolor, ale wszystko co się wiąże z dodatkowym wyposażeniem staje się istotne. W związku z tym myślenie o wyposażeniu i aranżacji wnętrz rozszerza się na kategorie do tej pory niedoceniane. Kolejnym ważnym zjawiskiem, które jako obserwatorzy rynku dostrzegamy jest rosnąca rola kobiet w procesie decyzyjnym jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz, ich aranżację i  dobór dekoracji. 

Forum Dobrego Designu 2017 odbyło się 6 grudnia 2017 r. w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w Warszawie. W trakcie wydarzenia ponad 60 prelegentów wzięło udział w 20 dyskusjach, wykładach i prezentacjach, którym przysłuchiwało się ponad 800 uczestników - projektantów, architektów, producentów, dystrybutorów i designerów. Jakimi klientami są współcześni nomadzi? Jak projektować dla millenialsów i osób 50+? Jaka przyszłość czeka design? Forum Dobrego Designu 2017 po raz kolejny ujęło temat projektowania w wielu różnych kontekstach. Zapraszamy do śledzenia relacji i wideorelacji z wydarzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie