×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Meble biurowe w 2017 roku? Czekamy na „remiksy”

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 gru 2016 10:30
  • Aktualizacja: 15 gru 2016 10:28
Meble biurowe w 2017 roku? Czekamy na „remiksy”

Krystian Kowalski, właściciel pracowni Kowalski Industrial Design, współpracujący m,in. z firmą MDD opowiada o najważniejszych - jego zdaniem - trendach 2017 w aranżacji przestrzeni biurowych.

REKLAMA

- W najbliższej perspektywie pojawią się meble typu „remiksy” – łączące charakter mebla domowego z biurowym - zauważa Krystian Kowalski.

Projektant jest przekonany, że  do użycia wejdą również nowe tworzywa: bioplastiki z trzciny cukrowej i mieszanki typu wood plastic. Podkreśla też, że trzeba pamiętać, iż równolegle zachodzą zmiany w sposobie pracy, również spowodowane postępem technologii.

- Urządzenia i programy do pracy mobilnej pozwalają ludziom wybierać odpowiednie dla siebie miejsce do efektywnej realizacji zadań. Nowe technologie sprowadzają się do „bycia razem", ale na odległość. Nowe biuro będzie wymagać indywidualnego podejścia do potrzeb pracownika - mówi Kowalski i dodaje: - Mogę sobie wyobrazić, że to pracownik wybiera meble, określając wszystkie parametry estetyczne i funkcjonalne adekwatnie do sposobu, w jaki będzie ich używać; meble zostaną dostarczone bezpośrednio do miejsca, w którym ma zamiar pracować, niezależnie czy będzie to dom, lokalny co-working czy barka na rzece...

Jak podkreśla twórca, zawsze w projektowaniu mebli warto skupiać się na ergonomii, bo przecież niezależnie od miejsca czy sposobu pracy, nasze ciało będzie potrzebować wsparcia dla utrzymania właściwej pozycji, a dobrze zaprojektowane meble powinny nam w tym pomóc.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie