Mirosław Nizio: Funkcjonujemy w systemie naczyń połączonych. Na nasze działania wpływa sytuacja w branży budowlanej i transportowejPropertyDesign.pl - 30-03-2020 13:02


Nasza branża zależy od inwestycji - zarówno od tych, które będą kontynuowane, jak i tych inicjowanych i realizowanych w najbliższych miesiącach. Funkcjonujemy w systemie naczyń połączonych więc na nasze działania niebagatelny wpływ ma sytuacja w branży budowlanej, transportowej, wszystko to z czym się mierzą podwykonawcy, producenci czy usługodawcy - ocenia Mirosław Nizio, właściciel pracowni Nizio Design International.

- Nie da się ukryć, że aktualna sytuacja przed nami wszystkimi – nie tylko przed architektami i naszą branżą – postawiła nieznane dotąd wyzwania. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że dopiero za jakiś czas przekonamy się o rzeczywistej skali trudności i wpływie pandemii na każdą sferę naszego codziennego zawodowego funkcjonowania - mówi Mirosław Nizio.

Pracownia Nizio Design International także przestawiła się na tryb pracy zdalnej. To zupełnie nowe doświadczenie dla pracowni. - Praca przebiega w sposób kontrolowany, bez wpływu na dobro projektów, aktualnie koordynowanych tematów i realizacji. Wiadomo, że praca architekta i biura odbywa się przy stałym, ścisłym kontakcie z pracownikami, klientami - tego wymaga dynamika procesów, wdrażania i modyfikowania pewnych działań, w które jesteśmy zaangażowani. Już dziś mogę powiedzieć, że praca w trybie zdalnym wiele nas nauczyła pod kątem komunikacyjnym czy technologicznym - ocenia architekt. Jak dodaje Mirosław Nizio, czasy wymagają bardziej refleksyjnego i zrównoważonego podejścia do wszelkich podejmowanych działań.

 - Nasza branża zależy od inwestycji - zarówno od tych, które będą kontynuowane, jak i tych inicjowanych i realizowanych w najbliższych miesiącach. Funkcjonujemy w systemie naczyń połączonych więc na nasze działania niebagatelny wpływ ma sytuacja w branży budowlanej, transportowej, wszystko to z czym się mierzą podwykonawcy, producenci czy usługodawcy. Dla podtrzymania gospodarki istotne jest kontynuowanie inwestycji, zamówień publicznych i kontraktów - podsumowuje Mirosław Nizio.