REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Młodzi, utalentowani, sfokusowani na technologie - oto pracownia AIO Design

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 10 maj 2018 13:45
Młodzi, utalentowani, sfokusowani na technologie - oto pracownia AIO Design
Agnieszka Słowik-Wesołowska, AIO Design
Młodzi, utalentowani, sfokusowani na technologie - oto pracownia AIO Design
Młodzi, utalentowani, sfokusowani na technologie - oto pracownia AIO Design
Młodzi, utalentowani, sfokusowani na technologie - oto pracownia AIO Design
Młodzi, utalentowani, sfokusowani na technologie - oto pracownia AIO Design
Młodzi, utalentowani, sfokusowani na technologie - oto pracownia AIO Design

AIO Design to młoda pracownia architektoniczna, która stawia swoje pierwsze kroki w świecie projektów architektury komercyjnej. Zapytaliśmy ją o to, jakie jest główne grono odbiorców jej projektów, dlaczego BIM jest dla niej takie ważne i o wyzwaniach, z którymi chciałaby się zmierzyć.

REKLAMA

Property Design: Czym zajmuje się pracownia AIO Design?

AIO Design: Naszą misją jest zadowolenie klientów z przestrzeni, którą dla nich tworzymy. Dzięki pasji, wiedzy i doświadczeniu tworzymy dla nich piękną i funkcjonalną przestrzeń, z zastosowaniem trwałych, użytecznych, energooszczędnych oraz zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju rozwiązań. Zapewniamy kompleksowe usługi zarówno na etapie projektowania z zastosowaniem współczesnych technologii projektowania BIM, jak i na etapie nadzorów autorskich. Projektujemy zarówno kubatury, jak i wnętrza – a wszystko to przy użyciu technologii BIM, która może być również dostarczana jako osobna usługa.

W ramach projektowania architektonicznego oferujemy wszystkie fazy projektu: od wstępnych analiz, poprzez koncepcje architektoniczno-urbanistyczne, po projekty budowlane do pozwolenia na budowę oraz projekty wykonawcze . 

Jakie jest główne grono odbiorców pracowni?

AIO Design: Zajmujemy się projektami komercyjnymi, tzn. projektujemy centra handlowe i wnętrza komercyjne. Wieloletnie doświadczenie zdobyte w ramach renomowanych zagranicznych firm architektonicznych, m.in. udział w projekcie architektonicznym Centrum Handlowego „Victoria” w Wałbrzychu i remontu Hali Stulecia we Wrocławiu oraz w projekcie wnętrz Centrum Handlowego „Serenada” w Krakowie pozwoli nam zmierzyć się z wszelkiego rodzaju wyzwaniami projektowymi również w innych sektorach budownictwa.

Szczególnie miejsce w misji pracowni zajmuje wcześniej wspomniana technologia BIM. Dlaczego?

AIO Design: Jesteśmy zwolennikami innowacyjnych rozwiązań, które prowadzą do podniesienia jakości oferowanych przez nas usług. Zastosowanie technologii BIM na etapie projektu skutkuje oszczędnościami dla inwestora na etapie realizacji inwestycji. Projekt w technologii BIM jest wyższej jakości, tzn. jest lepiej skoordynowany, ma mniej błędów. Jednocześnie na etapie projektu można szybciej wprowadzać zmiany, wykonać więcej wariantów projektowych oraz wszelkich analiz, m.in, kosztów, harmonogramu, jak i np. energetycznych, co prowadzi do powstania projektu bardziej odpowiadającego potrzebom i wymaganiom inwestora. Sam trójwymiarowy model budynku, wzbogacony o dodatkowe niegeometryczne informacje, może być wykorzystany do innych celów, m.in. do tworzenia materiałów reklamowych, służy też lepszej komunikacji w procesie projektowym, projekt jest także bardziej czytelny dla inwestora.

Z jakimi projektami chciałoby się zmierzyć AIO Design?

AIO Design: Do każdego zlecenia i projektu podchodzimy indywidualne. Tylko takie nastawienie gwarantuje rozwiązanie wszelkich problemów występujących w konkretnym przypadku oraz najpełniejszą odpowiedź na potrzeby inwestora. Także w kwestii rozwiązań estetycznych poprzez jednostkowe podejście jesteśmy w stanie zaproponować unikatową, oryginalną i piękną przestrzeń. Wierzymy, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy zawodowej, szczególnie w obszarze dużych obiektów handlowych, jak również wsparciu sprawdzonych specjalistów, z którymi współpracujemy, jesteśmy w stanie podjąć się wszelkich wyzwań projektowych. 

Jakbyście opisali architekturę proponowaną przez AIO Design?

AIO Design: W projektach proponujemy przede wszystkim najlepsze rozwiązania funkcjonalne, materiałowe i estetyczne tak, aby sprostać wymaganiom inwestora. Projekty dostarczamy terminowo, z uwzględnieniem budżetu inwestycji, prowadzimy również doradztwo w kwestiach formalno-prawnych związanych z projektowaniem.

Uważamy, iż projektowany budynek ma przede wszystkim służyć swym użytkownikom i zaspokoić ich wszelkie potrzeby. Dlatego w naszych projektach staramy się połączyć spełnienie wszelkich wymogów formalnych, budowlanych i ergonomicznych, jednocześnie dbając o piękno proponowanej przestrzeni.

Staramy się rozwijać również w dyscyplinach pokrewnych architekturze – teorii architektury, co naszym zwiększa świadomość projektową i jest źródłem inspiracji dla konkretnych rozwiązań w projektowaniu architektonicznym.

W obszarze naszych zainteresowań jest również urbanistyka, szczególnie w kontekście przestrzeni publicznej towarzyszącej projektowanym budynkom.

 -----

Aio Design jest laureatem prestiżowego międzynarodowego konkursu 2017 Burnham Prize Competiton „Under the Dome” towarzyszącego 2017 Chicago Architecture Biennial “Make New History”. Ichpraca „Where is Tiffany?” została zakwalifikowana jako jedna z 12 spośród ponad 70 prac przysłanych z całego świata na wystawę pokonkursową 2017 Burnham Prize Exhibition (współautor Ewelina Jaskulska). Pracownia ponadto zajęła III miejsce w Konkursie na zagospodarowanie terenów dworca PKS w Olkuszu (współautor Katarzyna Zawada-Pęgiel) oraz II miejsce (ex-aequo, nie przyznano I nagrody) w konkursie na rewitalizację śródmieścia Bochni (współautor Katarzyna Zawada-Pęgiel).

Podobał się artykuł? Podziel się!