REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nie ma sensu projektować biurka i krzesła dla osób, które ich nie potrzebują

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 sty 2018 13:01
Nie ma sensu projektować biurka i krzesła dla osób, które ich nie potrzebują
Jadwiga Husarska-Sobina, CEO Husarska Design Studio fot. PTWP

Współcześni nomadzi stawiają na swobodę i wygodę. (...) Niektórzy z nich przywiązują się do miejsc czy przedmiotów, ale jak już wybierają, to muszą być wyjątkowe - uważa Jadwiga Husarska-Sobina, CEO Husarska Design Studio.

REKLAMA

- Nomadzi dzielą się na wiele indywidualnych typów, ale spójne dla tej grupy jest silne dążenie do niezależności. Powszechnie uważa się że nomadzi to osoby młode, które starają się pracować na własną rękę i nie przywiązują się do miejsca. W ciągu jednego dnia są w stanie spakować się w plecak i ruszyć w drogę. Wbrew ogólnemu przekonaniu wielu z nich posiada stałą pracę i rodzinę, która dla nich jest niezwykle ważna. Jednocześnie nie chcą rezygnować ze swoich wartości takich jak wolność i niezależność, którym pozostają wierni. To co jest wspólne dla całej grupy to technologia i internet z którego cały czas korzystają niezależnie od miejsca w którym się znajdują - wskazuje projektantka.

Jak dla nich projektować meble lub przedmioty skoro mają tak specyficzne potrzeby? - Jest kilka typów nomadów - są tacy co pracują w kilku miastach na raz (wynajmują kilka mieszkań, korzystają z różnych środków transportu) i tacy co podróżują po całym świecie pracując zdalnie przez Internet. Są również i osoby które prowadzą stacjonarny tryb życia ale cenią sobie pracę na freelansie. Nie można tej grupy całkowicie ujednolicić bo ich potrzeby są zupełnie różne. My nie projektujemy stricte dla nomadów. Nie ma sensu projektować biurka i krzesła dla osób które go nie potrzebują. Skupiliśmy się na grupie freelancerów, osób które pracują z domu i chcą zachować domowy klimat swojego wnętrza. Tak żeby nie kojarzył im się tak mocno z pracą. Dzięki temu podkreślamy niezależność której tak potrzebują. Do tego wychodzimy im naprzeciw starając się ukrywać kable i zapewnić łatwe podłączenie urządzeń mobilnych z których tak często korzystają - zauważa.

W tą grupę także wpisuje się modułowy plecak, który projektuje Husarska Design Studio dla amerykańskiej firmy odzieżowej. - Jest zrobiony z myślą o miejskich nomadach, ludziach którzy cenią sobie niezależność. Takich, którzy po pracy idą prosto na siłownie a z niej na imprezę z przyjaciółmi. Jeżdżą rowerami miejskimi i poruszają się różnymi środkami transportu - zarówno samochodem jak i metrem oraz rowerem. W plecaku trzymają zarówno duże buty do koszykówki jak i laptopa albo szkicownik. Pełna niezależność zarówno do poruszania się po mieście, jak i na krótki wakacyjny wypad - zdradza projektantka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie