×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

O czym marzy architekt Tomasz Konior? Ma dwa ciekawe projekty do zrealizowania

  • Autor: AL, PropertyDesign.pl
  • 10 maj 2023 09:01
O czym marzy architekt Tomasz Konior? Ma dwa ciekawe projekty do zrealizowania
Tomasz Konior, właściciel Konior Studio, fot. PTWP

Dwa marzenia i dwa projekty do zrealizowania. Jeden w Krakowie, a drugi w sercu Katowic. - Lubię marzyć powoli. W zasadzie każdy projekt jest rozwijaniem pewnej wizji, który bierze się z marzeń – zaznacza architekt Tomasz Konior, właściciel Konior Studio.

REKLAMA

Mam trzy pasje, które wiążą się bardzo mocno z moim życiem zawodowym: miasto, muzyka klasyczna i przywracanie do życia starych przestrzeni albo starych budynków. Wciąż coś projektujemy w miastach i wciąż coś projektujemy dla muzyki. Lubię marzyć powoli. W zasadzie każdy projekt jest rozwijaniem pewnej wizji, który bierze się z marzeń. To oczywiste, że architekci są marzycielami. Natomiast zawsze staram się marzenia osadzać w rzeczywistości – mówi architekt Tomasz Konior, właściciel Konior Studio.

Architekt wspomina o dwóch ważnych projektach, które chce zrealizować Konior Studio. Jeden dotyczy Krakowa, a drugi ma szansę ujrzeć światło dzienne w Katowicach.

Projekt Akademii Muzycznej w Krakowie, fot. Konior Studio
Projekt Akademii Muzycznej w Krakowie, fot. Konior Studio

Projekt w Krakowie wiąże się z muzyką. Chcemy tam zbudować Akademię Muzyczną. To leży jeszcze w sferze marzeń, aczkolwiek już mocno tego dotykamy. Zaś drugi projekt będzie dotyczył serca Katowic. W najlepszej możliwie przestrzeni, czyli przebudowanej ulicy Dworcowej na plac Dworcowy, który w końcu stanie się rynkiem. Przy placu Dworcowym, jest kwartał należący do jednego właściciela, a tam 11 kamienic. W planach inwestora dwa hotele i dwa biurowce w rewitalizowanej substancji zabytkowej, przebudowanej i rozbudowanej w ważnej części miasta – opowiada Tomasz Konior.

.........

Wypowiedź miała miejsce w trakcie dyskusji "Rewitalizacja przestrzeni miejskich" odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2023 w Katowicach (EEC 2023).

W dyskusji wzięli udział: Władysław Grochowski, prezes zarządu, ARCHE SA
Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Tomasz Konior, architekt i właściciel, Konior Studio, Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta miasta Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju, Dawid Wacławczyk, zastępca prezydenta Raciborza, Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. Moderacja: Anna Liszka, dziennikarka portalu PropertyDesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie