REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Open space z ludzką twarzą

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 paź 2017 10:27

Open space nie jest łatwym rodzajem organizacji pracy pod kątem komfortu pojedynczego użytkownika, jak i elastyczności przestrzeni. Jakie rozwiązania pomagają w "humanizowaniu" biurowej przestrzeni mówi Anna Baczkowska architekt, menedżer techniczny na Polskę, Kraje Bałtyckie i Skandynawię, Armstrong Building Products.

REKLAMA

 

- Na rynku na pewno znajdzie się jeszcze wiele firm i użytkowników, którzy doceniają open space, choć nie jest to łatwy rodzaj organizacji pracy pod kątem komfortu pojedynczego użytkownika, jak i elastyczności przestrzeni. Możliwe jest jednak osiągnięcie komfortowego kompromisu, który pozwoli na stworzenie dużego, przestrzennego biura z możliwością elastycznego podziału, rearanżacji i dostosowania elementów wyposażenia wnętrza - mówi Anna Baczkowska architekt, menedżer techniczny na Polskę, Kraje Bałtyckie i Skandynawię, Armstrong Building Products..

Jak podkreśla, produkty firmy Armstrong zapewniają komfort akustyczny dla każdego typu biura, od samego początku zaprojektowanego jako model otwarty - wtedy stosuje się produkty dające odpowiednią chłonność akustyczną, czy też biura podlegającego rearanżacji, gdzie należy zadbać o izolacyjność akustyczną, tak aby każda ze stref wymagających wydzielenia zapewniały np. odpowiednią koncentrację czy zachowanie poufności rozmów.

-  Jestem zwolennikiem humanistycznego projektowania przestrzeni. W biurze pracownik musi się dobrze czuć. Ważne jest, aby różnicować przestrzenie do pracy, tak aby każdy człowiek mógł się skupić, aby mógł jak najlepiej wykorzystać swoją kreatywność i móc odpocząć, bo nierealne jest myśleć, że możemy pozostać osiem godzin w pełnej koncentracji - mówi Anna Baczkowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie