REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pete Kercher, prelegent 4 Design Days: Prosta forma to esencja dobrego designu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 sty 2018 13:01
Pete Kercher, prelegent 4 Design Days: Prosta forma to esencja dobrego designu
Pete Kercher, fot. PTWP

- Podczas projektowania nie możemy skupić się tylko na końcowej grupie odbiorców, nie możemy również tylko i wyłącznie słuchać głosu ekspertów. Podstawą jest pokora w słuchaniu potrzeb każdej jednostki - mówi Pete Kercher, założyciel Europejskiego Instytutu Projektowania i Niepełnosprawności oraz ambasador organizacji Design for All Europe. Pete Kercher będzie jednym z prelegentów tegorocznej edycji 4 Design Days.

REKLAMA

Czy istnieje prosty przepis na to, jak projektować przestrzeń zarówno dla ludzi zdrowych, jak i dla niepełnosprawnych?

Pete Kercher: Odpowiedź nie jest taka prosta. Nawet projektowanie z myślą o jednej grupie odbiorców stwarza problemy, a co dopiero w sytuacji, gdy odbiorca jest zróżnicowany. To bardzo złożona kwestia. Jednakże złożoność to sztuka podejmowania skomplikowanych wyzwań oraz korzystania z ludzkiej pomysłowości na rzecz prostych rozwiązań. I to jest esencja dobrego designu: aby efekt był prosty w formie, a złożoność i poziom skomplikowania projektu pozostały niewidoczne.

Zatem - jakie podejście jest właściwe w kontekście projektowania z myślą o ludzkiej różnorodności?

Podstawą jest pokora w słuchaniu potrzeb każdej jednostki. Podczas projektowania nie możemy skupić się tylko na końcowej grupie odbiorców, nie możemy również tylko i wyłącznie słuchać głosu ekspertów. Ważne jest branie pod uwagę każdego, kto w jakiś sposób może doświadczyć tego, co projektujemy. Każdy głos poparty własnym odczuwaniem danej przestrzeni jest ważny. Następnie trzeba przeanalizować wszystkie zmienne: nie najważniejsze, najbardziej oczywiste, a wszystkie.

Całość wywiadu ukaże się w Property Design Magazine wydawanym specjalnie na 4 Design Days

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie