Piotr Kalinowski: hotele nie mogą terroryzować gościa informacjami i obostrzeniamiPropertyDesign.pl - 21-09-2020 09:02Czy pandemia koronawirusa zrewolucjonizuje sposób, w jaki projektujemy przestrzenie hotelowe? – Zmiana odbędzie się bardziej na obszarze technologii, które będą wspomagały funkcjonowanie hotelu – prognozował na Property Forum Piotr Kalinowski, CEO, MIXD.

{film;18625}

– Widzimy po projektach, które obecnie są realizowane, że inwestorzy kładą nacisk na elementy, które już były i one są bardzo ważne dla gościa. Hotele – naszym zdaniem – nie zmieniają w swoim projektowaniu zbyt wiele, jeżeli chodzi o design. Widzimy pewne trendy, jeżli chodzi o projektowanie pokoi lub też projektowanie lobby. Te trendy pokazują, że niekoniecznie ta zmiana będzie rewolucjonizowała projektowanie hoteli. Myślę, że odbędzie się ona bardziej w obszarze technologii, które będą wspomagały funkcjonowanie hotelu, tak żeby wyeliminować zagrożenia takie jak wirusy i bakterie na powierzchniach, funkcjonowanie powietrza w hotelu – przekonuje Piotr Kalinowski, CEO, MIXD. 

–  Hotele muszą być intuicyjne, odpowiadać klientowi, dawać mu poczucie bezpieczeństwa. Niekoniecznie terroryzować go informacjami i obostrzeniami. W tym samym czasie powinny zapewnić konkretne bezpieczeństwo epidemiologiczne w hotelu, ale w taki sposób, żeby gość nie bał się do niego przyjechać. Jeżeli chodzi o sam design, to funkcjonalnie nie uważam, że jest to bardzo potrzebne, aby ludzi dystansować na stałe – dodaje architekt.