×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polacy czują niedosyt wizjonerskich inwestycji

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 maj 2014 10:54
Polacy czują niedosyt wizjonerskich inwestycji
Shuckie Ovadiah, inwestor OVO Wrocław
Polacy czują niedosyt wizjonerskich inwestycji
Polacy czują niedosyt wizjonerskich inwestycji
Polacy czują niedosyt wizjonerskich inwestycji
Polacy czują niedosyt wizjonerskich inwestycji
Polacy czują niedosyt wizjonerskich inwestycji
Polacy czują niedosyt wizjonerskich inwestycji

Projekt OVO Wrocław udowadnia, że Polacy czują głód inwestycji, które łączą w sobie wizjonerski projekt, luksus i wiele ciekawych rozwiązań - uważa Shuckie Ovadiah, inwestor OVO Wrocław. Inwestor opowiedział portalowi Propertydesign.pl o tym wizjonerskim i futurystycznym projekcie we Wrocławiu.

REKLAMA

Na pytanie czy OVO Wrocław jest najbardziej odważnym projektem jaki zaakceptował inwestor, Shuckie Ovadiah zwraca uwagę na odwagę Polaków i ich dążenie do nowoczesności:

- Zainteresowanie inwestycją OVO Wrocław udowadnia coś zupełnie odwrotnego. Sprzedaliśmy już 40 proc. apartamentów i 20 proc. powierzchni biurowych. Widać Polacy nie tylko są gotowi, lecz także czują głód inwestycji, która łączy w jedno wizjonerski projekt, luksus i wiele rozwiązań, które sprawiają, że życie staje się wygodniejsze.

Projekt OVO różni się od naszych pozostałych inwestycji. Rzeczywiście może się wydawać, że jest najodważniejszy. Jednak dla nas największe znaczenie miała funkcja budynku i to, jak odnajdzie się on w danym miejscu. Ten futurystyczny projekt był po prostu najlepszym rozwiązaniem - mówi Shuckie Ovadiah, inwestor OVO Wrocław,prezes Wings Properties Sp. z o.o., która wchodzi w skład dużej grupy deweloperskiej Star Group Poland.

OVO stanie się nowym centrum miejskiego życia, ale niczego nie będzie zastępował. Nie odciągnie ludzi od pięknego Rynku ani uliczek Starego Miasta, tylko stworzy dla mieszkańców nową przestrzeń. To propozycja, której we Wrocławiu do tej pory nie było – miejsce interakcji społecznych, kulturalnych, a także biznesowych - roztacza swoją wizję Shuckie Ovadiah. - Dodatkowo budynek wypełni lukę, którą mamy obecnie w tym kwartale ulic, a to znakomicie uzupełni architekturę miasta.

OVO Wrocław powstaje według projektu pracowni Gottesman – Szmelcman Architecture. Wizjonerski koncept, o którym opowiadał Asaf Gottesman, łączy kilka funkcji w jednym budynku: ekskluzywne apartamenty, biura, lokale usługowe, centrum fitness oraz pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, z prawie 200 luksusowymi pokojami, restauracją i kasynem. W części mieszkalnej OVO znajdzie się 168 apartamentów, w tym 26 penthouse’ów na najwyższym piętrze, które będą miały taras (największy o powierzchni 250 mkw.) i panoramiczne (od podłogi do sufitu) okna. Będzie miał 9 kondygnacji (w tym 2 podziemne) i sięgnie wysokości 25 metrów ponad ziemią.

Niezwykle będzie prezentowała się elewacja budynku. Do jej wykończenia zostanie użyty solidny i wyjątkowo elastyczny materiał – Corian, dzięki któremu OVO uzyska swój oryginalny kształt. Całość zmieści się w opływowej formie, która przypomina kroplę wody. Oryginalny kształt OVO zainspirowany został architektonicznym nurtem nazywanym blobitekturą.

Generalnym wykonawcą OVO została firma Eiffage Budownictwo. Futurystyczny kompleks OVO Wrocław wyrośnie przy ul Podwale 82-91, obok budynku Poczty Głównej, Parku Słowackiego i fosy miejskiej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie