Projektowanie to proces bardzo intymnyArchiconnect.pl - 15-03-2016 16:21


Biuro projektowe ADP ARCH LTD, założone przez Patrycję Zaczyńską, znane jest z luksusowych projektów wnętrz, m.in. w Londynie, Nowym Yorku czy Moskwie. Ale projekty Zaczyńskiej chętnie widzieliby też u siebie poznaniacy...

Patrycja Zaczyńska jest rodowitą poznanianką dlatego, jak sama mówi, bardzo cieszy ją fakt, że w rodzinnym Poznaniu jest rynek na świadczenie usług projektów luksusowych. - Jest wiele osób, które doceniają design i architekturę z najwyższej półki, dzięki czemu mogę jako architekt, projektant wnętrz nadal rozwijać skrzydła i realizować luksusowe projekty - mówi Patrycja Zaczyńska.

Jednak według Zaczyńskiej Polska nie wypada dobrze na tle architektury światowej. - Niestety, nie ma co się oszukiwać. Zagraniczne rynki nadal mają zdecydowanie większy potencjał do intensywnego rozwoju w tym obszarze, ze względu na ogromne nasycenie zamożnymi osobami - ocenia Zaczyńska.

W Warszawie projektantka mogła pokazać swoje umiejętności w projekcie wnętrz Złotej 44. - Tworząc projekty koncepcyjne wnętrz apartamentów w luksusowym wieżowcu Złota 44 i konsultując je ze studiem Daniela Libeskinda miałam możliwość przedstawienia swojej wizji luksusu, której nauczyłam się w Nowym Yorku, Londynie, Moskwie, Monako... - przypomina. - Jedną z najtrudniejszych kwestii podczas tworzenia topowych, luksusowych projektów jest zbudowanie sobie zespołu specjalistów, którzy będą dokładnie rozumieć wszystkie potrzeby związane z powstaniem wnętrz bądź budynku tej klasy. Ubolewam nad tym, że na rodzimym rynku nie ma tylu wyspecjalizowanych firm, które są w stanie zrozumieć i sprostać wysokim wymaganiom high-endowych projektów - dodaje projektantka.

Czym dla Patrycji Zaczyńskiej jest projektowanie? - Projektowanie to przede wszystkim wyczucie energii miejsca i oczekiwań właściciela. Trzeba to wszystko najpierw zrozumieć i połączyć w całość, tak aby zachować spójność i przekazać swój indywidualny rys. Jest to z pewnością proces, który w każdym projekcie wygląda inaczej i jest bardzo intymny - tłumaczy.

Cały wywiad z Patrycją Zaczyńską na Archiconnect.pl.