Remont centrum handlowego musi uwzględniać aspekt ekonomicznyPropertyDesign.pl - 26-09-2016 08:00


– Od kilku sezonów obserwujemy w Polsce wzmożoną aktywność inwestycyjną w sektorze retail, związaną w największym stopniu z przebudową, rozbudową lub modernizacją już istniejących centrów handlowych - mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud.

Firma RD bud jako Generalny Wykonawca wyspecjalizowała się w realizacji centrów handlowych.

W dużej mierze to właśnie pod tym kątem firma przygotowała się do udziału w zakończonych niedawno targach sektora retail, które odbyły się w Warszawie.

- [Chcieliśmy - przyp. red.] zwrócić uwagę deweloperów i zarządców nieruchomości, że tego typu projekty – na etapie ich realizacji – rządzą się nieco innymi prawami niż budowa obiektu od podstaw. Tu prace prowadzone są z reguły na funkcjonującym obiekcie, co powoduje niedogodności zarówno dla klientów, jak i najemców. Nie można też przy tym zapominać o parametrze ekonomicznym – potrzeba naprawdę dobrej współpracy pomiędzy podwykonawcami, by możliwie najszybszej oddać poszczególne strefy do użytku – dodaje Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud.

RD bud to firma, która na swoim koncie ma m.in. prace modernizacyjne w takich obiektach jak CH Arkadia, Galeria Wileńska i Galeria Mokotów w Warszawie czy rozbudowę CH Riviera w Gdyni.