×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Roman Przybylski, Grupa Nowy Styl: Dobry design jest zawsze taki sam

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 gru 2018 13:00
Roman Przybylski, Grupa Nowy Styl: Dobry design jest zawsze taki sam
Roman Przybylski, członek zarządu Grupy Nowy Styl, dyrektor handlowy
Roman Przybylski, Grupa Nowy Styl: Dobry design jest zawsze taki sam
Roman Przybylski, Grupa Nowy Styl: Dobry design jest zawsze taki sam
Roman Przybylski, Grupa Nowy Styl: Dobry design jest zawsze taki sam
Roman Przybylski, Grupa Nowy Styl: Dobry design jest zawsze taki sam

Dla Grupy Nowy Styl mijający rok był bardzo intenstywny. Odnowiony showroom, otworzenie spółki w Dubaju, poszerzenie działalności na rynek hotelowy... To tylko niektóre wydarzenia z kalendarza marki, w które obfitował 2018 rok. Z Romanem Przybylskim, członekiem zarządu i dyrektorem handlowym Grupy Nowy Styl podsumowaliśmy tegoroczne zdarzenia i wyjrzeliśmy lekko w przyszłość.

REKLAMA

Co przyniósł Grupie Nowy Styl rok 2018?

Roman Przybylski: W 2018 r. obserwowaliśmy dalszy dynamiczny wzrost firmy, przede wszystkim na naszych kluczowych rynkach, rozumianych zarówno w ujęciu geograficznym, jak i w ujęciu różnych segmentów. Tak więc mówimy o wzrostach na rynkach Europy Zachodniej dzięki realizacji projektów dla dużych międzynarodowych firm, w tym intensywnych dostaw w ramach kontraktów  publicznych w Niemczech i Holandii. W tym roku podpisaliśmy też kolejne umowy ramowe z nowymi klientami. I razem z nową spółką Stylis wyposażyliśmy pierwsze hotele w Dubaju.

Postanowiliście stworzyć spółkę w Dubaju i wyposażać hotele. Skąd pomysł na rozszerzenie działalności w tym kierunku?

Z naszym partnerem współpracowaliśmy już od kilku lat jako dostawca, realizując projekty hotelowe w Arabii Saudyjskiej. To był kolejny krok bazujący na tych doświadczeniach i dający możliwość szerszego ich wykorzystania, choćby w kontekście wystawy Expo 2020 w Dubaju czy Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

Jak z perspektywy czasu oceniacie tę decyzję?

Pozytywnie. Pierwsze realizacje za nami. W biznesie projektowym rok to jeszcze niewiele czasu, ale już widzimy efekty.

Jakie wyzwania przyniosła współpraca z hotelami? Jakie są różnice pomiędzy wyposażaniem biur a właśnie wnętrz hotelowych?

Jest więcej podobieństw niż różnic. Liczy się jakość, ale nie tylko w zakresie produktu, ale przede wszystkim usług dookoła – terminowość, zarządzanie projektem, nadzór na miejscu, logistyka, itp.

Jak zagranicą jest postrzegana polska marka? Polski design zyskuje na znaczeniu i wartości?

Polska marka postrzegana jest bardzo dobrze. To wynik lat pracy naszej i innych firm, takich jak my, konsekwentnie realizujących strategię koncentracji na kliencie i jakości. Polski design, ale przede wszystkim wykonanie i jakość obsługi.

Jako baczni obserwatorzy światowych trendów: co nowego pojawi się na horyzoncie w kontekście projektowania mebli?

Dobry design jest zawsze taki sam. Łączy estetykę, funkcjonalność, ergonomię oraz ekonomikę wykonania. Do tego teraz coraz bardziej dochodzi ekologia, ekoprojektowanie z myślą o modelu circular economy. Świadomość klientów jest zdecydowanie coraz wyższa.

W którym kierunku będziecie zmierzać w projektowaniu? Pojawią się jakieś nowe linie? 

Oczywiście. Ale kiedy i jakie to już nasza biznesowa tajemnica.

Nad czym dziś pracujecie? 

Mamy wiele projektów. Staramy się koncentrować wysiłki na wybranych najważniejszych z nich. Robić mniej, ale lepiej. Niestety tak jak w poprzednim pytaniu, nie mogę uchylać rąbka tajemnicy.

Jakie cele sobie wyznaczacie na następny rok?

Konsekwentna kontynuacja naszej strategii wzrostu opartej na koncentracji na kliencie i na najważniejszych rynkach, budowaniu własnych marek i struktur dystrybucji, dalszej integracji kupionych przez nas firm w połączeniu z dbaniem o wzrost organiczny. Nasz najważniejszy cel to zadowolenie klienta i jego lojalność w długiej perspektywie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie