REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Różnice między coworkingiem a biurami serwisowanymi zaczynają się zacierać

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 15 lis 2017 15:00

Na rynku biurowym na przestrzeni ostatnich lat mamy do czynienia z prawdziwym boomem w rozwiązaniach zarówno przestrzeni coworkingowych, jak i biur serwisowanych - mówi Jarosław Pilch, z Działu Powierzchni Biurowych, Reprezentacja Najemcy, Savills. Obecnie powierzchnie elastyczne zajmują ok. 84 tys. mkw. Do końca roku ta liczba jeszcze urośnie – zapowiada ekspert.

REKLAMA

Biura elastyczne to zarówno przestrzenie coworkingowe, jak i biura serwisowane. Jak podkreśla Jarosław Pilch, te ostatnie nie są w Polsce nowością.

- Biura serwisowane istnieją w Polsce od 20 lat, jednak na przestrzeni tego czasu zmieniała się ich koncepcja. Dziś różnice między funkcjami przestrzeni coworkingowych i biur serwisowanych zaczynają się zacierać, ponieważ w odpowiedzi na to, co jest już dostępne w biurach serwisowanych, także przestrzenie coworkingowe zaczynają tworzyć bardziej prywatne sekcje, gabinety na projekty o charakterze bardziej poufnym. Przestrzenie te są często wspierane przez akcelerator, inkubator biznesu, jak Business Link. Obecnie na rynku biurowym mamy ok. 84 tys. mkw. powierzchni elastycznej w 95 lokalizacjach. Do końca br. deweloperzy deklarują pojawienie się jeszcze 2-3 placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie