Spodek do rewitalizacji. Będzie konkurs na remont łazienek4 Design Days - 07-03-2017 08:33


- Spodek to ikona, to symbol Katowic dla wszystkich Polaków. Odkąd pamiętam on zawsze był w tym mieście - mówi Joanna Dec-Galuk, marketing manager w firmie Roca Polska. Nam opowiada o tym, jak firma włączy się w remont obiektu oraz o konkursie, który zostanie z tej okazji ogłoszony.

- Spodek to ikona, to symbol Katowic dla wszystkich Polaków. Odkąd pamiętam on zawsze był w tym mieście - mówi Joanna Dec-Galuk, marketing manager w firmie Roca Polska. - Kiedy są pokazywane widoki z Polski to Spodek jest jednym z tych symboli, które się zawsze pojawią. Dlatego decyzja o wsparciu projektu rewitalizacji tego ważnego obiektu była dla nas czymś naturalnym. Zaangażujemy się w remont łazienek, który zostanie przeprowadzony na podstawie konkursu ogłoszonego przez PTWP - opowiada przedstawicielka firmy.

{film;10772 }

Przypomnijmy, że 17 lutego na drugiej edycji 4 Design Days odbyła się debata „Spodek – jak zmodernizować ikonę modernizmu?”. Była to okazja do dyskusji o tym, jakiego Spodka chcą mieszkańcy Katowic i jakich zmian wymaga legendarny obiekt. Ważną częścią spotkania było podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Grupą PTWP SA, PTWP Event Center i firmą Roca o współpracy przy konkursach architektonicznych na modernizację części wnętrz Spodka. 

Wkrótce zostaną ogłoszone dwa konkursy architektoniczne na modernizację toalet i holu głównego Spodka. Roca - jedna z najbardziej znanych i szanowanych na rynku marek wyposażenia łazienek - to pierwszy partner konkursów. Firma dostarczy urządzenia, w oparciu o które zostaną przygotowane projekty modernizacji toalet.

Czytaj więcej: Spodek się zmieni. Roca partnerem konkursu na modernizację legendarnego obiektu.

Spodek to jeden z polskich obiektów, którymi możemy się chwalić na świecie – uważa także Ryszard Nakonieczny, architekt, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zobacz wywiad o tym, dlaczego Spodek może być ikoną polskiej architektury.